Honor 30S je první model nové generace. Umí 5G a zatím je určen pouze pro Čínu

Honor začíná dávkovat svoje novinky pro letošní rok. Po únorové globální premiéře modelů Honor 9X Pro a Honor V30 Pro se přesouváme opět do Číny, kde byl pro tamní trh uveden model Honor 30S. Jde o zařízení vyšší střední třídy s novým procesorem Kirin 820 a 5G konektivitou. Novinka je v prodeji ode dneška na čínském trhu za 2 399 jüanů (v přepočtu cca 8 500 Kč bez daně).

Po stránce designu se Honor vydal osvědčenou cestou skleněných zad se 3D efektem. Na výběr je zelená, černá a bílá barva. 6,5palcový Full HD+ IPS displej má průstřel pro selfie kameru v levém vrchním rohu. Čtečka otisků našla místo na pravém boku a je zkombinovaná se zapínacím tlačítkem. Díky čipsetu Kirin 820 se telefon umí připojit k 2G, 3G, 4G a také 5G sítím. Na výběr jsou paměťové varianty 8 + 128 nebo 8 + 256 GB.

Honor použil čtyřnásobný zadní fotoaparát s primárním 64Mpx senzorem. Další snímače (8 + 8 + 2) slouží pro 3× optický zoom a širokoúhlý záběr. Vestavěná baterie nabídne kapacitu 4 000 mAh a podporuje rychlé kabelové dobíjení 40 W. Telefon běží na vlastním prostředí Magic UI 3.1.1 postaveném na Androidu 10. Nepodporuje služby ani aplikace Googlu.

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (1) Další článek: Konec čekání. Motorola Razr se zařízne do českého trhu s pěkně ostrou cenovkou

Témata článku: Honor, Sítě 5G, Android, Smartphony, Střední třída, IPS, Čína, Kirin, Magic UI, Čtyřnásobný fotoaparát, Průstřel v displeji, Full HD IPS displej, Model, Cin, Nová generace


Určitě si přečtěte