Honor 60 září jako hvězdná obloha. Jinak ale s novinkami šetří

Na jaře Honor s řadou 50 oznámil velký návrat po rozdělení od firmy Huawei.   Nyní přichází s novou řadou produktů řadou Honor 60, která je již na pohled pouhou evolucí. Designově se telefon příliš nezměnil, jen má třpytivá záda, která mají připomínat hvězdnou oblohu.

Hlavní změny proběhly uvnitř, i když nutno uznat, že nijak výrazné. Zatímco minulý model poháněl procesor Qualcomm Snapdragon 778G, novinka jako první telefon na trhu přináší vylepšenou verzi 778G Plus s vyšším taktem. Ovšem pouze v případě modelu Honor 60 Pro. Základní verze zachovává procesor stejný.

Více výkonu, méně fotoaparátů

Oba modely jsou vybaveny OLED displeji se 120Hz obnovovací frekvencí, ovšem mírně se liší velikostí. Menší model má úhlopříčku 6,67“, model Pro pak 6,78“, oba tedy meziročně lehce povyrostly. Opět ale platí, že model Pro je více zakřivený, a to až do 4 stran s tím, že jeho displej je i více zaoblený do boků.

Nejvýraznější změnou je však fotoaparát. Překvapivě zde ale došlo ke snížení počtu fotoaparátů. Ty jsou zde u obou modelů pouze 3. Ten hlavní je opět 108Mpx snímač o velikosti senzoru 1/1.52“ a clonou f/1.9. V případě Pro model je doplněný o 50Mpx ultraširokoúhlou kamerku s podporou makro režimu. Základní model si musí vystačit s rozlišením pouze 8 Mpx jako minulá generace. Místo mezi dvěma velkými moduly fotoaparáty našla i nenápadná 2Mpx kamerka pro snímání hloubky ostrosti.

Vylepšovaly se také baterie. Oba modely mají totožnou kapacitu 4 800 mAh, což znamená výrazné zlepšení proti obou předchůdcům. Podporováno je i rychlé nabíjení o výkonu 66 Wattů, díky kterému je možné telefony nabít na 50 % během 15 minut. V případě modelu Pro jde tedy o výrazné snížení, jelikož Honor 50 Pro disponoval již 100W dobíjením.

Telefony přichází s předinstalovaným Androidem 12 s nadstavbou Magic UI 5. Vzhledem k tomu, že je telefon zatím představen pouze v Číně o podpoře služeb Google se nemluví, ale zřejmě není důvod, aby v globální verzi chyběly. Telefony v Číně startují za cenu od 2 700 juanů (12 000 Kč) v případě Honor 60 v konfiguraci 8/128 GB. Model 60 Pro začíná s vyšší konfigurací 8/256 GB za cenu 3 700 juanů (16 000 Kč). Zda a kdy se telefony dostanou na globální trh zatím nevíme, ale vzhledem k tomu jak nedávno sem zavítaly modely padesátkové řady, tak si asi na globální premiéru nějakou chvíli počkáme.

Představení Honor 60 a 60 Pro:

Váš názor Další článek: Nové chytré hodinky od Xiaomi mají GPS a změří i okysličení krve. To vše za 1600 Kč

Témata článku: Honor, , , , , , , , , , , , Styl, Model, Evoluce, Full HD, Dalekohled, Telefon, Záda, Jin, Foťák, Qualcomm Snapdragon, Novinka, Diamant, Watt,