Honor konečně „přiznal“ podporu Google služeb. V ČR ale nejspíš nabídne jen jediný model

Honor se připravuje na podzimní premiéru nového smartphonu. Podobně jako jeho dříve mateřská firma Huawei za celý uplynulý rok neuvedl v Česku do prodeje žádný nový chytrý telefon (naposledy loni na podzim lowendový model Honor 10X Lite). Výpadek byl způsobem uvalením amerických sankcí na mateřský Huawei, kdy telefony neměly přístup k některým technologiím (služby Google, 5G) a bez nich o ně zákazníci neměli zájem.

Klepněte pro větší obrázek

Honor situaci vyřešil oddělením od Huawei transformací v samostatnou společnost. Díky tomu už nyní může využívat veškeré dostupné technologie. Podporu služeb Googlu ale přitom ještě nedávno nechtěl oficiálně potvrdit. Novinkové smartphony totiž uváděl primárně v domovské Číně, kde jsou Google služby zakázány tamní vládou, a tak to vlastně nebylo nijak relevantní.

Souboj dříve příbuzných značek

To se změní poslední říjnový týden, kdy nově představené smartphony dorazí také do Evropy. Honor může nabídnout nejen novinky z očekávané řady Honor 50, ale také o něco pokročilejší rodiny Honor Magic 3. Na český trh se ale podle předběžných informací dostane nejspíš pouze jediný model Honor 50 5G s podporou sítí páté generace i služeb Google. Jde prakticky o identický model s dnes už konkurenční značkou Huawei a její novinkou Nova 9. Ta ovšem na rozdíl od Honoru bude mít 5G zamknuté a Google služby nepřinese.

„Pokračujeme dál v naší vizi v integrování a vzájemné inspiraci krásného dokonalého designu a špičkové technologie. Naše novinky mají ve výbavě nejvyspělejší systém fotoaparátů nebo poslední prémiový čip Qualcomm. Tahle kombinace poslední technologie, designu a výkonnosti, díky podpoře skutečných globálních top dodavatelů v odvětví, je záruka, že zákazník vždy dostává skutečně nejlepší produkt v kategorii,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Honor George Zhao.

Cenu a dostupnost novinky oznámí Honor na premiéře v Praze 25. října.

Představení řady Honor 50 na videu:

Diskuze (3) Další článek: Jak Samsung testuje skládačky? Podívejte se, čím vším musí projít, než je pustí do prodeje

Témata článku: Honor, Smartphony, Technologie, Čína, Qualcomm, Praha, 5G, GMS, Služba, Premiéra, Honor 50, Model, Česká republika, Evropa, George Zhao, Honor Magic, Novinka, Jediný model, Google službaVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Konektor není jen pro nabíječku. 8 tipů, jak na Androidu co nejlépe využít režim USB OTG

Konektor není jen pro nabíječku. 8 tipů, jak na Androidu co nejlépe využít režim USB OTG

** USB-C konektor k telefonu neslouží jen pro připojení nabíječky a sluchátek ** Přes redukci k němu připojíte klávesnici, myš, externí disk, zvukovou kartu, tiskárnu nebo třeba bicí ** Základem je redukce a aplikace, která u vašeho telefonu uvěří podporu OTG

Martin Chroust
OTGAndroid
Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

** V případě problémů s Android telefonem si hned vzpomeňte na režim Safe Mode ** V tomto módu se vypnou všechny vámi stažené aplikace ** Systém se zrychlí a zbaví chyb, jeho využití ale bude omezené

Martin Chroust
Nouzový režimAndroid