Honor Magic Vs. Nejnovější skládačka Honoru nabídne styl i výkon. Dorazí i do Evropy

  • Druhá generace skládačky od značky Honor
  • Soustředí se na design, ale nezanedbává ani výbavu
  • S novinkou se časem počítá také pro evropský trh

Začátkem letošního roku příznivce skládacích telefonů Honor navnadil svým modelem Magic V, který prezentoval i na únorovém veletrhu MWC v Barceloně. Nakonec ho ale do Evropy nepřivezl. Fanoušci značky příliš smutnit nemusí, protože dnes byl v Číně představený nástupce – Honor Magic Vs – a s ním už se podle předchozích slibů v Evropě setkáme, byť zřejmě později, nejspíš až po Novém roce. Dostupnost konkrétně na českém trhu je zatím otazníkem.

Klepněte pro větší obrázek
Honor Magic Vs. Nový skládací smartphone čínské značky

Už podle pojmenování, které do názvu přidává pouze písmeno „s“ navíc, je jasné, že Honor nepřepracovával koncepci od základů, ale spíše vylepšuje loňský model. Už ten patřil mezi skládačkami k těm nejlíbivějším a nástupce na jeho odkaz navazuje. Je dostatečně štíhlý i v zavřeném stavu (12,6 mm) a nemá uprostřed žádnou mezeru. Také hmotnost 267 gramů je příznivá, Honor sám tvrdí, že je tento model aktuálně nejlehčí velká skládačka (mimo véčka) na trhu.

Klepněte pro větší obrázek
Představeny byly tři barvy – černá a modrá se skleněnými zády, oranžová s koženkovými. Tyto varianty jsou uváděny v Číně, na globální trh může dorazit méně barev (zřejmě bez oranžové)

Už na vizuálech upoutá opravdu zdařilý elegantní design. Honor lehce přepracoval modul fotoaparátu, zásadnějším způsobem se potom měnil pant ohýbacího kloubu. Velký počet vnitřních komponent se podařilo proti minulé generaci zredukovat z 92 na pouhé čtyři, což z kloubu dělá téměř monolit, který bude mnohem snazší sériově kompletovat do zařízení. Samotný pant je vyrobený z odlehčených materiálů používaných v leteckém průmyslu. Testován je na 400 tisíc ohnutí, což bohatě překonává běžné potřeby pro uvažovanou dobu používání (cca 200 ohnutí denně po dobu 5 let).

Klepněte pro větší obrázek
Počet komponent potřebných na výrobu pantu zredukoval Honor z desítek na jednotky

Důležitým prvkem skládačky jsou oba displeje. Honor poukazuje na skutečnost, že „někteří výrobci přicházejí často s příliš protáhlým a úzkým vnějším displejem“, čímž samozřejmě naráží na řadu Z Fold od Samsungu. Honor má vnější displej v trochu méně nudlovitém „soňáckém“ poměru stran 21 : 9 při úhlopříčce 6,45 palce. Vnitřní ohebný displej s úhlopříčkou 7,9 palce je potom blízký čtverci a práce s ním připomíná menší tablet. Oba displeje jsou typu OLED, vnější se 120Hz obnovovací frekvencí a maximálním jasem 1200 nitů, vnitřní si musí vystačit s 90 Hz a 800 nity.

Bezdrátové nabíjení opět chybí

Magic Vs výrazně posílil v oblasti fotoaparátu, na zádech nabídne univerzální sestavu tří objektivů a senzorů: primární 54Mpx Sony IMX800 se světelností f1.9, 50Mpx širokoúhlý s autofokusem i pro makro a 8Mpx teleobjektiv s 3× optickým zoomem. Optickou stabilizaci (OIS) má bohužel pouze poslední jmenovaný objektiv. Selfie fotoaparát u horní hrany vnějšího displeje má rozlišení 16 Mpx.

Klepněte pro větší obrázek
Rozestavění fotoaparátů v hlavním modulu na zádové části

Výkon zařízení dodává loňská generace posíleného vlajkového čipsetu Snapdragon 8+ Gen 1 od Qualcommu, základní paměťovou variantou bude 8 + 256 GB. Zařízení obsahuje akumulátor s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého kabelového dobíjení 66 W. Bezdrátové dobíjení opět (zřejmě kvůli zachování co nejnižší tloušťky) nebylo implementováno, tímto parametrem bude nový Honor proti Foldům od Samsungu ztrácet.

Klepněte pro větší obrázek
Baterie je rozdělená na dva díly, každý je uložen v jednom „křídle“ zařízení. Kabelové nabíjení je rychlé, vynechané bezdrátové nabíjení je velká škoda

Zařízení běží na Androidu 12 s nadstavbou Magic OS 7. Telefon přichází s duálním TEE (Trusted Execution Enviroment) systémem zabezpečení vyvinutým společně se společností Qualcomm. Citlivá data jsou tak oddělená na separátním čipu, jsou lépe anonymizovaná a zabezpečení tak splňuje mezinárodní i evropské normy. Novinka se v Číně se prodává v přepočtu za 25 tisíc korun bez daně, budoucí evropská cenovka nad 30 tisíc korun je tak téměř jistotou.

Honor Magic Vs 5G
rozměry a hmotnost: 160 × 142 × 12,9 mm, 261 g
displej: 7,9", kapacitní OLED, 1 984 × 2 272, 382 PPI
sítě: GSM, 3G, LTE, 5G
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, GPS
paměť: 256 GB, RAM: 8 GB, baterie: 5 000 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 (8× Cortex-X2, 3 GHz, 4nm)
operační systém: Google Android 12
fotoaparát: 54MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk
67 %
vybavenost
cena: už se neprodává

Diskuze (12) Další článek: Displejová divize Samsungu si upevní první pozici. Dodá většinu panelů pro aktuální řadu iPhone 14

Témata článku: Honor, , , , , , , Honor Magic Vs 5G, Evropa, Skládačka, Internet, HONOR Magic Vs, Honor Magic, Emerald Green, Styl, Displej, Magic Vs, Qualcomm® Snapdragon®, GPU, Magi, Magic OS, TEE, Midnight Black