Honor otevřel v Praze centrálu pro střední Evropu. Nové smartphony přijdou brzy do Česka

Ještě to není ani rok, co se značka Honor osamostatnila od původně mateřské společnosti Huawei. Prošla restrukturalizací a hlavně se zbavila zátěže v podobě sankcí uvalených na Huawei americkou vládou. Tím pádem teď už zase může Honor vyrábět telefony s americkými technologiemi, může používat licencovaný operační systém Android, služby Googlu i čipsety s 5G konektivitou.

Firma se chystá na globální expanzi a zakládá po světě regionální ústředí. Pro region střední a východní Evropy (CEE) si Honor vybral Prahu. V tomto týdnu zde proběhlo slavnostní otevření vůbec první centrální pobočky mimo domovskou Čínu. To by mohlo nejen pro Českou republiku, ale i další trhy z regionu CEE znamenat mimo jiné brzké uvedení nových produktů do prodeje.

Konečně přijdou i nové smartphony

V období transformace na samostatnou společnost se prodej některých produktů Honoru v Evropě prakticky zastavil – na trh například nebyly zhruba rok uváděny žádné nové smartphony. To by se ale brzy mělo změnit. Výrobce má v portfoliu řadu smartphonů Honor 50, představenou zatím pouze v Číně, ale také globálně uvedenou řadu špičkových smartphonů Honor Magic 3.

Prošli jsme dvěma náročnými roky a ustáli jsme je se ctí, i díky nepřestávající podpoře našich fanoušků, věrných zákazníků i podpoře médií. Velké díky patří také celému týmu Honor,“ uvedl ředitel Honoru pro region CEE Alex Wang a dodal: „Dnes stojíme na novém startu a už teď zaznamenáváme první úspěchy s našimi nedávno globálně uvedenými novinkami, které netrpělivě očekávají i fanoušci tady v České republice a na Slovensku. Můžu prozradit, že už brzy vyslyšíme jejich přání a mají se na co těšit.

Honor má v tuto chvíli globálně přes 10 tisíc zaměstnanců, kteří pokrývají celé spektrum procesu produktu od vývoje až po uvedení na trh. Značka také zainvestovala do center pro výzkum a vývoj (R&D), v tuto chvíli disponuje celkem čtyřmi takovými vývojovými centry. Podáno bylo přes 5 500 žádostí na patent a uzavřeno bylo strategické partnerství s více než 30 světovými špičkami v oboru.

Na český trh brzy přijde série smartphonů Honor Magic 3:

Diskuze (3) Další článek: Nové příslušenství od Xiaomi. Populární náramek dostal NFC, v miniprojektoru běží Android TV

Témata článku: Honor, Android, Smartphony, Čína, Praha, Byznys, Strategie, CEE, Evropa, Centrála, Česká republika, Alex Wang, Honor Magic, Slovensko, Nový smartphone, Sankce, Střední evropaVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Jako pyramida. Patent telefonu Vivo překvapí čtyřmi výsuvnými fotoaparáty
Martin Miksa
PeriskopČtyřnásobný fotoaparátPatent
Co nám Apple na keynote zamlčel? Už známe i kapacity baterií nových iPhonů

Co nám Apple na keynote zamlčel? Už známe i kapacity baterií nových iPhonů

Apple Keynote každý rok přinese nálož novinek, které se pokouší zákazníkům přinést na zlatém podnose. Na prezentaci nám Apple ukáže vždy jen to co se mu hodí a až s odstupem se ukáží nějaké důležité věci, které nám zamlčel.

Martin ChroustMartin Miksa
KeynoteiPadiPhone
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení