Honor prý vyvinul smartphone Magic3 za pouhých 8 měsíců. Proč ale tolik připomíná loňský Huawei Mate 40?

Honor se v tiskové zprávě pochlubil zajímavou informací. Vývoj nejvyšší řady jeho smartphonů Magic3, kterou představil letos v srpnu, prý trval pouhých 8 měsíců. Běžná doba vývoje špičkových telefonů přitom zabere až půldruhého roku. Proč Honor tuto informaci najednou vytahuje až čtvrt roku po premiéře?

Situace Honoru není ani po osamostatnění od Huawei úplně snadná. Několik amerických zákonodárců totiž napadlo, že vydělení z bývalé mateřské společnosti mohlo být pouze účelovou cestou, jak se zpátky dostat k možnosti používat americké patenty a technologie. Bez nich – zejména bez 5G konektivity a služeb Googlu – se totiž telefony obtížně prodávají.

Klepněte pro větší obrázek
Honor přepracoval fotoaparát. Kruhovému designu s objektivy říká „Oči múzy

Honor tak možná pomocí této zprávy chce rozptýlit obavy a prokázat, že s bývalou matkou už nemá opravdu nic společného, jenže si nevybral úplně nejšťastnější argument. Jeho smartphony řady Magic3 jako by z oka vypadly loňské podzimní řadě Huawei Mate 40. Mají velmi podobný design, stejný displej a jen trochu jinak namíchané fotoaparáty.

Jak vznikala řada smartphonů Honor Magic3:

Jiný čipset a fotoaparát

V tom případě by i dávalo logiku, proč vývoj trval jenom poloviční dobu proti standardu – telefony totiž už byly z velké části vyvinuty Huawei, Honor udělal dílčí změny v designu (zejména na modulu fotoaparátu, jehož kruhovému designu říká „Oči múzy“) a implementoval jiný procesor.

Klepněte pro větší obrázek
Vyšší model Honor Magic3 Pro má dokonce pět objektivů

Kvalitu fotoaparátů řady Honor Magic3 asi jen tak neotestujeme – v letošním roce se do Evropy podívá pouze nižší model Honor 50. Sestavení foťáků Magic3 na papíře vypadá působivě (50 + 64 + 64 + 13 Mpx, nechybí teleobjektiv a širokoúhlý objektiv) a i když Honor nikdy nepoužíval značku Leica, může jít o velmi schopné fotomobily.

Čínská dvojčata se rodí dál

Ještě je nutné dodat, že podobnost zařízení Honoru s Huawei není ani rok po formálním vyčlenění z firmy úplně náhodná. Tak jako si jsou blízké řady Honor Magic3 a Huawei Mate 40, stejná analogie se objevuje mezi řadou Honor 50 a Huawei Nova 9. A právě tuto dvojici budeme moci brzy porovnat i v přímém souboji na českém trhu – do prodeje půjdou oba modely v nejbližších dnech.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vlevo Honor Magic3, vpravo Huawei Mate 40
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vlevo Honor 50 Pro, vpravo Huawei Nova 9 Pro

Pokud by Honor řekl, že jeho zařízení jsou s těmi od Huawei dosud podobná právě proto, že vývoj běžně trvá až půldruhého roku a vznikaly tedy ještě loni „pod jednou střechou“, dalo by se to pochopit. Ale tím, že vyzdvihuje rekordně krátký osmiměsíční vývoj, spíš upozornil na to, že zřejmě vazby mezi oběma čínskými značkami ještě tak úplně zpřetrhané nejsou. A to se americkým senátorům líbit nebude...

Příběh, jak Honor navrhl telefon za 8 měsíců:

Honor si dal za cíl vytvořit produkt, který předčí očekávání uživatelů a nabídne zákazníkům perfektní zážitek. Sestavil proto tým světových špičkových designerů a inženýrů, kteří během rekordních 8 měsíců dokončili produkt, jehož vývoj standardně trvá 12 až 18 měsíců. Díky maximálnímu úsilí a využití nejnovějších technologií tak úspěšně odstartoval novou éru prémiové elektroniky. Aby toho ale dosáhl, musel vylepšit výkon čipu Qualcomm Snapdragon 888 Plus 5G, navrhnout stylový design inspirovaný budoucností a vytvořit přelomový fotoaparát, který vstoupí za hranice možného.

(text z tiskové zprávy Honor)

Diskuze (3) Další článek: Evolveo má nový odolný tlačítkáč s velkou baterií. Vydrží až měsíc bez nabíječky

Témata článku: Honor, Huawei, , , , , , Leica M, Evropa, Qualcomm Snapdragon, Vývoj, Tisková zpráva, SMA, Pro +, Magi, Telefon