Honor slíbil, že do Evropy dodá všechny budoucí top telefony, včetně skládacích

  • V Berlíně měl svou představovací akci i Honor
  • Odhalil budoucí směřování značky, a to zejména v Evropě
  • Honor 70 už známe, novinkou pro nás byl tablet Honor Pad 8

Honor na veletrhu IFA odhalil svou strategii nad nadcházející měsíce, která se týká tzv. duálních vlajkových lodí. Značka ústy svého ředitele potvrdila, že se vůbec poprvé od svého osamostatnění otevírá otevřené spolupráci. Honor dále potvrdil blížící se aktualizaci prostředí na verzi MagicOS 7.0, a ukázala nový notebook MagicBook 14, staronový Honor 70 či tablet Honor Pad 8. 

Hlavní zprávou Honoru z Berlína byla nová strategie duálních vlajkových lodí. Čínská značka se zavázala, že na mezinárodní trhy (a také do Evropy) uvede skládací i další prémiové telefony. Značka už s nimi nebude počítat jen pro Čínu, ale rovnou pro celý svět. To platí i pro službu Phone Link (v napojení na desktopovou aplikaci Váš Telefon), která existuje díky partnerství s Microsoftem. Zatímco dříve byla služba k dispozici jen v Číně, nyní bude podporována globálně. Prvním podporovaným telefonem bude Honor Magic4 Pro, po softwarové aktualizaci k němu přibude i Honor 70.

Klepněte pro větší obrázek
Honor na veletrhu IFA potvrdil blížící se MagicOS 7.0

Další novinkou je oznámení nové verze systému MagicOS 7.0 pro zařízení s Androidem, který bude oficiálně uveden v posledním čtvrtletí letošního roku. Jeho hlavní předností bude plynulé a bezproblémové propojení na systémové úrovni mezi různými zařízení s různými operačními systémy. Pomocí jedné klávesnice a myši bude možné ovládat mobil, notebook nebo tablet či mezi těmito zařízeními rychle přesouvat soubory a obrázky.

Honor - Gateway to the Future:

Už na konci října dojde k samostatné aktualizaci aplikace Honor Health s vylepšeným uživatelským rozhraním. Honor v Berlíně oznámil i řešení vlastního prostorového audia, které bude použito u sluchátek. Technologie si najde vyžití u filmových 3D efektů či u zážitků s virtuální a rozšířenou realitou. U Honor Spacial Audio bude možné nastavit vzdálenost externího zvuku, takže uživatelé budou moci nastavit vzdálenost virtuálních zdrojů zvuku od 0,15 do 10 metrů.

Nový tablet a staronový telefon

I když je veletrh IFA dost skoupý na mobilní novinky, Honor přesto ukázal dvě novinky. Tou první je Honor 70, který nám však už dříve dorazil do redakce. Úplnou novinkou je tak tablet Honor Pad 8, který výrobce popisuje jako cenově dostupné univerzální chytré zařízení. Tablet se pyšní 12" 2K FullView displejem, který zabírá 87 procent čelní strany. Panel zobrazí 1 miliardu barev, a to při rozlišení 2 000 × 1 200 pix. 

Klepněte pro větší obrázek
Toto je multimediální tablet Honor Pad 8, který zavítá i do Evropy

V tabletu je připraveno hned osm integrovaných reproduktorů, baterie tabletu má kapacitu 7 250 mAh. V tabletu po vybalení z krabice poběží Android s nadstavbou Magic UI 6.1, a to samozřejmě se službami od Googlu. Tablet se dostane do prodeje i v Evropě, a záhy jej budou následovat i dalších řady telefonů Honor a produkty ze segmentu internetu věcí (IoT).

Nakonec nezůstalo jen u novinek s Androidem, Honor představil i pracovní notebook MagicBook 14. Notebook je osazen procesorem Core i5-12500H 12. generace a grafickou kartou Nvidia GeForce RTX 2050. Díky 75Wh baterii vydrží v pohotovostním režimu až 17 hodin, a navíc podporuje rychlé nabíjení.

Klepněte pro větší obrázek
Notebook MagicBook 14 je navržen pro pracovní využití

Ceny produktových novinek na českém trhu zatím neznáme.

Diskuze (2) Další článek: Hranaté hodinky Garmin Venu Sq 2 mají větší displej a vyšší výdrž. Ale připlatíte si

Témata článku: Honor, Android, Tablety, Internet, Čína, Magic UI, Nvidia, Magicbook, Veletrhy, IFA, Tisková konference, IoT, Honor, Značka, Notebook, MagicOS, Phone Link, Honor Pad, Systémové, Fullview displej, Berlín, SLI, Veletrh, Evropa, Telefon, Telefony s Androidem na Heureka.cz