Honor spustil testovací 5G laboratoř. V Číně nabídne i 5G smartphone Vera 30

Po sankcích uvalených americkou vládou na společnost Huawei a všechny její dceřiné firmy zůstává značka Honor aktivní zejména v domovské Číně. Zde už se pilně připravují na nástup 5G sítí. Zařízením značek Huawei a Honor zpřístupňuje tuto technologii mobilní čipset Kirin 990 5G představený na veletrhu IFA 2019 v Berlíně.

Pro testování sítí nové generace představil Honor svoji 5G Experience laboratoř, kterou chce postupně spustit ve 20 zemích světa, kde už jsou operátoři blízko spuštění komerčních 5G sítí. V laboratoři bude možné simulovat nasazení 5G konektivity v každodenních situacích.

Klepněte pro větší obrázek
Honor Vera 30 bude rodina smartphonů s čipsetem Kirin 990 5G

Laboratoř může simulovat frekvenční rozsahy a šířky pásma v různých zemích, což návštěvníkům umožní vyzkoušet síťové přechody, jako by se pohybovali v mezinárodní roamingové zóně. 5G se ukazuje také na příkladu nasazení v chytrých domácnostech a při hraní náročných her.

5G smartphone ještě letos

Při konstrukci 5G smartphonů se Honor už od počátku chce zaměřit na duální 5G konektivitu v režimu NSA i SA (Non-Standalone a Standalone). Zjednodušeně řečeno se NSA z velké části ještě spoléhá na funkcionality starší 4G (LTE) sítě, kdežto SA už je koncipována pro zcela nezávislý provoz. Konstrukce SA zařízení je proto náročnější.

První 5G smartphone Honoru tak bude rovnou v duální 5G konektivitě a v Číně bude uveden ještě před koncem letošního roku. Výrobce zároveň odhalil název nového zařízení – Honor Vera 30. Vzhled a konkrétní výbavu zatím neznáme, některé vlastnosti ale poodhalil generální produktový manažer Honoru Mr. Xiong: „Řada Honor Vera 30 bude taktéž vybavena technologiemi rozšířené reality (AR), 4K videem a cloudovou aplikací.”

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (1) Další článek: Google zve na premiéru Pixelu 4. Koná se 15. října v New Yorku

Témata článku: Honor, , , , , , , , , , , Čipset, NSA, SPU, Čipset Kirin, Non-Standalone, Cin, SMA, Berlín, Huawei Kirin, Standalone, Zařízení, Huawei a Honor, Non Standalone,