Honor vstupuje do nového roku jako samostatná značka. Chce prodat víc telefonů než bývalá matka Huawei

Honor vstupuje do nového roku jako samostatná značka. Chce prodat víc telefonů než bývalá matka Huawei

Honor se na konci loňského roku osamostatnil od mateřské společnosti Huawei, značku nově vlastní čínské konsorcium distributorů a města Šen-čen, firma Shenzhen Zhixin New Information Technology. Společnost Huawei tuto skutečnost oznámila 17. listopadu 2020 ve formě stručného prohlášení.

Hlavním důvodem prodeje byla špatná dostupnost součástek pro výrobu smartphonů a další spotřební elektroniky vlivem amerických sankcí. V minulém roce kvůli embargu na americké technologie pro mateřskou společnost Huawei včetně všech jejích dcer Honor například neuvedl na globální trh žádný vlajkový smartphone.

Dostane Honor výjimku?

Odprodej značky byl logickým řešením, které jako první navrhli distributoři a prodejci značky Honor. Výše transakce nebyla zveřejněna, zdroje agentury Reuters hovoří o částce zhruba 15 miliard dolarů. Huawei nebude mít v novém vlastnictví Honoru žádný podíl, ani se nebude podílet na vývoji nebo managementu, tím pádem se na mladou čínskou značku vyrábějící kromě smartphonů i notebooky, nositelnosti a další spotřební elektroniku, sankce nebudou vztahovat.

Nový Honor se nechce v prvním roce svého samostatného působení krčit v koutě a rovnou plánuje navýšení výroby o 40 %, uvádí portál Nikkei Asia. V roce 2021 chce distribuovat globálně až 100 milionů smartphonů, což by výrazně předčilo objem prodeje bývalé mateřské značky Huawei. Ta má podle prognóz letos dodat do prodeje 60 milionů chytrých telefonů.

Honor už zadal poptávku americkým výrobcům komponent. Námluvy probíhají mimo jiné i s jedním z největších hráčů na trhu s mobilními čipsety, společností Qualcomm. Stále ale panuje určitá míra nejistoty, zda bude smět osamostatněná čínská značka všechny americké technologie nakupovat. Veškeré výjimky totiž musí schválit americké ministerstvo obchodu. To se zřejmě vyjádří až po inauguraci prezidenta Bidena.

Honor se v posledním roce zaměřil hlavně na nositelnosti:

Diskuze (6) Další článek: Samsung na CESu ukáže nové displeje. První pohled nabídne již za pár dní

Témata článku: Honor, Huawei, Technologie, Smartphony, Qualcomm, Predikce, Byznys, Prognózy, Sankce, Značka, Biden, Reuters, Vztah, Spotřební elektronika, Samostatná značka, Výroba


Určitě si přečtěte

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 195

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

** Pokud chcete to nej, chcete Galaxy S21 Ultra ** Špičkový foťák doplňují dva teleobjektivy a 100× Space Zoom ** Překvapivým bonusem je dotykové pero S Pen

Martin Chroust | 95