Honor vypouští Android 15 Beta pro vývojáře. Novou verzi systému vyzkouší na modelech Magic6 Pro a Magic V2

Honor od 10. května 2024 zpřístupnil vývojářům operační systém Android 15 Beta 1. Zájemci mohou betaverzi nové verze Androidu vyzkoušet na špičkových smartphonech Honor Magic6 Pro a skládacím Magic V2. Vedle Pixelů od samotného Googlu je tak Honor jednou z prvních značek, která umožňuje zapojení do beta programu i přes to, že jeho smartphony obsahují nad Androidem vlastní nadstavbu Magic OS.

Klepněte pro větší obrázek

Nová betaverze systému nabízí vývojářům včasný přístup k nejnovějším aktualizacím Android, což jim na vlajkových smartphonech umožňuje testovat nové funkce a zlepšit kompatibilitu svých aplikací, včetně specifických úprav pro zařízení se dvěma displeji (skládačky). Uživatelský zážitek bude díky systému Android 15 ještě lepší, a to i díky vylepšenému zabezpečení a ochraně soukromí, optimalizované správě zdrojů a mnoha dalším vylepšením. Honor pro své telefony garantuje 4 velké aktualizace a 5 let bezpečnostních aktualizací systému.

Další informace o zapojení do vývojářského programu Honoru najdete zde

Hlavní vylepšení v Androidu 15

Optimalizované soukromí a zabezpečení

S operačním systémem Android 15 mohou uživatelé chránit své osobní údaje, mít je pod ještě lepší kontrolou a v bezpečnějším prostředí. Operační systém zavádí SDK sandbox, který umožňuje spouštět služby, jako je reklama, v tzv. sandboxu, což zabraňuje aplikacím třetích stran shromažďovat soukromá data uživatelů.

Android 15 dále představuje vylepšený indikátor ochrany soukromí s novým portálem pro správu oprávnění, který uživatelům přináší větší přehled o stavu ochrany jejich soukromí, a to při správě a schvalování oprávnění pro funkce, jako je fotoaparát nebo mikrofon.

Zvýšení výkonu a spotřeby

Android 15 pokračuje ve zdokonalování systému Android Dynamic Performance Framework (ADPF), který pomáhá řídit interakci aplikací náročných na energii, např. těch herních, se zdroji energie zařízení. Tím zařízení pomáhá lépe reagovat na požadavky na jeho GPU, CPU a chladicí systém a také pomáhá aplikacím s dlouhotrvajícími úlohami na pozadí pracovat energeticky efektivně. 

Systém Android 15 dále optimalizuje personalizované funkce. Například při pořizování fotografií prostřednictvím aplikací pro sociální sítě, nyní mohou fotoaparáty v aplikacích ovládat intenzitu blesku. Vývojáři mohou využívat rozhraní Android API, nástroje a zdroje poskytované společností Google k další optimalizaci pro ještě více personalizované uživatelské scénáře.

Zdroj: Honor

Váš názor Další článek: BLESKmobil představuje neomezená předplacená data na celý den. Balíček 24 NEO pořídíte za 49 Kč

Témata článku: Honor, , , , Verze systému, Aplikace, Operační systém, SDK, Systém, Nová verze, API, Beta pro vývojáře, Magic OS,