Honor zprovoznil novou výrobní linku. Ukázal, jak na ní kompletuje vlajkový model Magic4 Pro

Honor se od svého osamostatnění od Huawei dlouhodobě snaží rozptýlit podezření, že za vývojem a možná i výrobou jeho zařízení nadále stojí bývalá mateřská společnost. Tyto pochybnosti se objevovaly hlavně v minulém roce, kdy většina produktů vydávaných pod značkou Honor měla své prakticky identické dvojče ve stáji Huawei. Bylo ale nutné brát v úvahu časový úsek vývojového cyklu, kdy několik produktů ještě vznikalo v období krátce před osamostatněním.

Letos už vzájemná podoba zařízení Huawei a Honor nebije tolik do očí, zčásti i proto, že Huawei uvádí pouze minimum nových smartphonů. Honor se nyní chce pochlubit novou vlastní výrobní linkou, kde jeho smartphony vznikají, a to včetně vlajkového modelu Honor Magic4 Pro, jenž se brzy na své uvedení chystá i v Česku.

Klepněte pro větší obrázek
Vývojové středisko Honor Industrial Park v čínském Šen-čenu

Pokročilá výrobní linka je součástí komplexu Honor Industrial Park, který firma otevřela už na sklonku loňského roku v čínském Šen-čenu. Ve výrobě se používá vysoká míra digitalizace a automatizace včetně zapojení umělé inteligence.„V našem Honor Industrial Parku máme prvotřídní výrobní, testovací a kontrolní vybavení, která jsou zárukou toho, že naše prémiové produkty splní vysoká očekávání našich zákazníků,“ pochválil výrobní zázemí ředitel Honoru George Zhao.

Zhruba pětina zaměstnanců Honor Parku se věnuje výzkumu a vývoji. Z toho 20 % bylo dedikováno přímo vývoji vlajkového modelu Honor Magic4 Pro, což jen dokazuje, jak důležitý produkt to pro Honor je. U samotné výrobní linky potom dohlíží 24 zaměstnanců. Zbytek obstarají automatizované stroje a roboti.

Sto výrobních kroků pro každý jeden telefon

Celkem je potřeba absolvovat stovku výrobních kroků, než z linky sjede zkompletovaný, zkontrolovaný a zabalený smartphone Honor Magic4 Pro. Nejvíc úkonů, více než dvě třetiny, je přitom věnováno přednímu panelu telefonu a displeji jako takovému. OLED panel typu LTPO je zakřiven do všech čtyř stran (nikoli jen do boků, jak bývá běžné), což činí výrobu náročnější. Na kompletaci se podílí sestava šestiosých robotických ramen, která spolu s kamerami a algoritmy počítačového vidění dokážou pracovat s přesností v rozsahu ±0,075 mm.

Další výzvou byl zvuk u hlasových hovorů. Honor Magic4 Pro má ve výbavě režim AI Privacy Call, která minimalizuje únik zvuku během telefonování. S každou generací smartphonů jejich výrobci neustále posouvají sluchátko směrem k hornímu rámečku ve snaze dosáhnout větší plochy displeje. Avšak čím blíže k okraji je sluchátko umístěno, tím výraznější je únik zvuku během telefonování, což má za následek ztrátu soukromí.

Klepněte pro větší obrázek
Základem každého testování je tzv. „drop test“, tedy chování telefonu po regulovaném pádu

Honor použil inovativní chytrou duální jednotku vydávající zvuk, která jako komponentu vedení obsahuje piezoelektrickou keramiku integrovanou přímo v displeji. Díky přirozené struktuře skla vyžaduje montážní proces mimořádnou přesnost. I drobné výrobní odchylky mohou panel trvale poškodit. Výsledkem bylo vytvoření automatizovaného, vysoce přesného montážního zařízení, které využívá počítačové vidění a optimalizované algoritmy k dosažení přesnosti na 0,01 mm a výtěžnosti 99,99 %.

Typickou součástí smartphonů, kde nadále probíhá asi nejintenzivnější část vývoje, je fotoaparát. Honor Magic4 Pro obsahuje trojitý zadní fotoaparát s podporou pokročilého zpracování obrazu Ultra Fusion. Toto řešení si po výrobní stránce vyžádalo dvojnásobné vybavení pro kalibraci fotoaparátu ve srovnání s tím, jaké bylo potřeba u modelu Magic3 Pro. Systém tří objektivů, který těží z vylepšených kalibračních a testovacích postupů, má poskytovat v kombinaci s algoritmy umělé inteligence detailnější snímky s autentičtějšími barvami. To budeme moci ověřit přibližně za měsíc, kdy Honor Magic4 Pro vstoupí i na tuzemský trh.

Váš názor Další článek: MediaTek má první 5G čipset s podporou milimetrových vln. Umožní datové přenosy vyšší rychlostí

Témata článku: Honor, Fotoaparát, Technologie, LTPO, Výzkum a vývoj, Honor Magic4 Pro, Česká republika, Pro +, Výroba, Vlajkový model, George Zhao, Model, Výrobní linka, Šen-čen, PrivacySex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Recenze mobilu TCL 30+. Ve finále je to líbivý základ pro nenáročné

Recenze mobilu TCL 30+. Ve finále je to líbivý základ pro nenáročné

** Povedený AMOLED a stereo na výbavu konkurence nestačí ** Výkonově nevyniká, běžnou práci ale zastane ** S agresivnější cenovkou by mohl bodovat

Martin Herodek
Nižší třídaRecenze
S drátem i bez. Jak snadno dostat fotky a další soubory z telefonu do počítače

S drátem i bez. Jak snadno dostat fotky a další soubory z telefonu do počítače

Pokud chcete přenášet soubory mezi telefonem s Androidem a PC, můžete si vybrat hned z několika způsobů. Je dobré si ale předem ujasnit, kolik a jak velkých souborů chcete nahrávat.

Jan Spěšný
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Jak prodloužit výdrž baterie smartphonu. Tohle je osm tipů, které byste měli znát

Jak prodloužit výdrž baterie smartphonu. Tohle je osm tipů, které byste měli znát

** Výdrž baterie smartphonů je věčné téma, poradíme jak ji prodloužit ** Některé triky přidají i hodiny výdrže navíc ** Jiné zas pomohou udržet její dlouhou životnost

Martin Miksa
VýdržBaterieTipy a triky
Sony Walkman před 43 lety změnil hudební svět. Okopírovala jej i česká Tesla

Sony Walkman před 43 lety změnil hudební svět. Okopírovala jej i česká Tesla

** Walkman, nebo také přenosný kazetový přehrávač, odstartoval revoluci ** Lidé už přes 40 let mohou hudbu jednoduše poslouchat i na ulici ** Ač jde o vynález Sony, ostatní výrobce měli vlastní „walkmany“

Jaromír Puk
Hi-Fi
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle