Honor zprovoznil novou výrobní linku. Ukázal, jak na ní kompletuje vlajkový model Magic4 Pro

Honor se od svého osamostatnění od Huawei dlouhodobě snaží rozptýlit podezření, že za vývojem a možná i výrobou jeho zařízení nadále stojí bývalá mateřská společnost. Tyto pochybnosti se objevovaly hlavně v minulém roce, kdy většina produktů vydávaných pod značkou Honor měla své prakticky identické dvojče ve stáji Huawei. Bylo ale nutné brát v úvahu časový úsek vývojového cyklu, kdy několik produktů ještě vznikalo v období krátce před osamostatněním.

Letos už vzájemná podoba zařízení Huawei a Honor nebije tolik do očí, zčásti i proto, že Huawei uvádí pouze minimum nových smartphonů. Honor se nyní chce pochlubit novou vlastní výrobní linkou, kde jeho smartphony vznikají, a to včetně vlajkového modelu Honor Magic4 Pro, jenž se brzy na své uvedení chystá i v Česku.

Klepněte pro větší obrázek
Vývojové středisko Honor Industrial Park v čínském Šen-čenu

Pokročilá výrobní linka je součástí komplexu Honor Industrial Park, který firma otevřela už na sklonku loňského roku v čínském Šen-čenu. Ve výrobě se používá vysoká míra digitalizace a automatizace včetně zapojení umělé inteligence.„V našem Honor Industrial Parku máme prvotřídní výrobní, testovací a kontrolní vybavení, která jsou zárukou toho, že naše prémiové produkty splní vysoká očekávání našich zákazníků,“ pochválil výrobní zázemí ředitel Honoru George Zhao.

Zhruba pětina zaměstnanců Honor Parku se věnuje výzkumu a vývoji. Z toho 20 % bylo dedikováno přímo vývoji vlajkového modelu Honor Magic4 Pro, což jen dokazuje, jak důležitý produkt to pro Honor je. U samotné výrobní linky potom dohlíží 24 zaměstnanců. Zbytek obstarají automatizované stroje a roboti.

Sto výrobních kroků pro každý jeden telefon

Celkem je potřeba absolvovat stovku výrobních kroků, než z linky sjede zkompletovaný, zkontrolovaný a zabalený smartphone Honor Magic4 Pro. Nejvíc úkonů, více než dvě třetiny, je přitom věnováno přednímu panelu telefonu a displeji jako takovému. OLED panel typu LTPO je zakřiven do všech čtyř stran (nikoli jen do boků, jak bývá běžné), což činí výrobu náročnější. Na kompletaci se podílí sestava šestiosých robotických ramen, která spolu s kamerami a algoritmy počítačového vidění dokážou pracovat s přesností v rozsahu ±0,075 mm.

Další výzvou byl zvuk u hlasových hovorů. Honor Magic4 Pro má ve výbavě režim AI Privacy Call, která minimalizuje únik zvuku během telefonování. S každou generací smartphonů jejich výrobci neustále posouvají sluchátko směrem k hornímu rámečku ve snaze dosáhnout větší plochy displeje. Avšak čím blíže k okraji je sluchátko umístěno, tím výraznější je únik zvuku během telefonování, což má za následek ztrátu soukromí.

Klepněte pro větší obrázek
Základem každého testování je tzv. „drop test“, tedy chování telefonu po regulovaném pádu

Honor použil inovativní chytrou duální jednotku vydávající zvuk, která jako komponentu vedení obsahuje piezoelektrickou keramiku integrovanou přímo v displeji. Díky přirozené struktuře skla vyžaduje montážní proces mimořádnou přesnost. I drobné výrobní odchylky mohou panel trvale poškodit. Výsledkem bylo vytvoření automatizovaného, vysoce přesného montážního zařízení, které využívá počítačové vidění a optimalizované algoritmy k dosažení přesnosti na 0,01 mm a výtěžnosti 99,99 %.

Typickou součástí smartphonů, kde nadále probíhá asi nejintenzivnější část vývoje, je fotoaparát. Honor Magic4 Pro obsahuje trojitý zadní fotoaparát s podporou pokročilého zpracování obrazu Ultra Fusion. Toto řešení si po výrobní stránce vyžádalo dvojnásobné vybavení pro kalibraci fotoaparátu ve srovnání s tím, jaké bylo potřeba u modelu Magic3 Pro. Systém tří objektivů, který těží z vylepšených kalibračních a testovacích postupů, má poskytovat v kombinaci s algoritmy umělé inteligence detailnější snímky s autentičtějšími barvami. To budeme moci ověřit přibližně za měsíc, kdy Honor Magic4 Pro vstoupí i na tuzemský trh.

Váš názor Další článek: MediaTek má první 5G čipset s podporou milimetrových vln. Umožní datové přenosy vyšší rychlostí

Témata článku: Honor, Fotoaparát, Technologie, LTPO, Výzkum a vývoj, Honor Magic4 Pro, Výroba, Model, Šen-čen, Privacy, Výrobní linka, George Zhao, Pro +, Česká republika, Vlajkový modelSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Huawei oslovuje náročnější. Jeho MateBook 16s láká na vysoký výkon a velký displej s poměrem 3:2

Huawei oslovuje náročnější. Jeho MateBook 16s láká na vysoký výkon a velký displej s poměrem 3:2

** Tenké rámečky umožnily displejům vyrůst na 16 palců ** D16 jako základní levnější model, 16s s plnou výbavou ** 16s pro kreativce nabízí displej s poměrem stran 3:2

Jiří Kuruc
HuaweiNotebooky
Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Skládací telefony jsou stále docela nové a drahé, takže se nepoštěstí narazit na kus k popravě každý den. Tento má zničený vnitřní displej, ale jinak je funkční. Tak se pojďme podívat, jak to Samsung uvnitř vyřešil.

Jakub Michlovský
Ohebný displejSamsungPitva
Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

** Izraelský zbrojní gigant Elbit Systems nedávno představil střední obrněné vozidlo ROBUST ** To je určeno pro pokročilý autonomní boj proti pěchotě i obrněným vozidlům ** Nový obrněnec by měl operovat s vysokou mírou autonomie, za každého počasí a prakticky v každém terénu

Stanislav Mihulka
IzraelVojenstvíRoboti
S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

** Značka Blackview uvedla na trh dvě nová odolná monstra ** Pyšní se maximální odolností, obří baterií i podporou 5G sítí ** Jeden telefon vsadil na noční vidění, druhý zase na termovizi

Martin Chroust
TermokameraMIL-STD 810BlackView