HoppyGo vylepšilo mobilní aplikaci. Ukáže spotřebu a stav nabití baterie elektromobilu

Carsharingová služba HoppyGo přichází s novou verzí mobilní aplikace. V ní reaguje na rostoucí poptávku po elektromobilech, které jsou údajně na této platformě stále žádanější. Uživatelům nově zobrazí například vyúčtování spotřebované energie i stav nabití baterie vozidla.

Klepněte pro větší obrázek

HoppyGo je P2P aplikace, pomocí které si může uživatel půjčit nebo pronajmout vozidlo od jiného uživatele. Hned při výběru vozidla může zadat požadavek na výběr paliva. Pokud zvolí „elektřinu“, nabídnou se mu sdílené elektromobily.

Lidé se seznamují s elektromobily

Majitelé elektromobilů si nyní mohou zaznamenat aktuální stav nabití baterie a po skončení zápůjčky snadno vyúčtovat spotřebu energie, stejně jako tomu bylo dosud u benzinových či naftových vozidel. Kromě stavu baterie mohou vyplnit i dobu nabíjení a dojezd vozidla.

Elektromobily jsou stále poměrně novým typem osobního automobilu a pro někoho může být právě služba sdílených vozidel způsobem, jak se s nimi poprvé svézt. „Vycházíme vstříc majitelům elektromobilů, jejichž počet na platformě neustále roste, stejně jako stoupá samotná poptávka po elektromobilech. Pro řadu uživatelů je P2P carsharing oblíbený způsob, jak se s elektromobilem seznámit ještě před koupí,“ poukazuje šéf HoppyGo Robin Švaříček.

Aktuálně má HoppyGo v portfoliu 35 elektrických a hybridních vozů, z toho 29 je s plně elektrickým pohonem. Co se týče značek, nechybí kompletní evropská produktová řada automobilky Tesla, dále například BMW i8, Renault Zoe, Citroen DS3 či Peugeot e-2008 a nově je v nabídce i SUV Škoda Enyaq iV. Celkem je na platformě HoppyGo registrováno 2500 vozy nejrůznějších kategorií.

Jak funguje aplikace HoppyGo:

Váš názor Další článek: Mapy.cz přidávají užitečnou funkci. Vyhledají nejlevnější čerpací stanice v okolí

Témata článku: , , , , , , , , Úkaz, Stav nabití, Vozidlo, Nabití, Spotřeba, Nabití baterie, Uživatelé