Horká novinka – hudební přehrávač od Siemensu

Do nového hudebního přehrávače Siemens je možné stáhnout si pomocí mobilu skladby předních evropských hitparád. Zjistili jsme, co nová služba přináší, kolik stojí a jak funguje.
Horká novinka – hudební přehrávač od Siemensu

Snaha spojit dvě velmi lukrativní oblasti - mobilní telefony a populární hudbu - vedla ke vzniku nové služby O2 Music, kterou v pátek jako první v Evropě nabídl anglický operátor O2. Služba je zatím sice určena jen jeho zákazníkům, ale už počátkem roku 2004 bude dostupná také v Německu a Irsku. Pokud splní očekávání, je pravděpodobné, že ji postupně nabídnou i další operátoři.

Podstatou služby je placené stahování písniček přímo do speciálního přehrávače O2 DRM Music Player od společnosti Siemens. Jedinou podmínkou je mít mobilní telefon vybavený infraportem nebo jeden z doporučených modelů Siemensu, které lze propojit s přehrávačem pomocí kabelu.

Získej hudbu

Nejdříve je nutné propojit přehrávač s mobilním telefonem a následně zvolit „získat novou hudbu“. Na displeji si poté můžete vybrat skladbu z některé z prestižních hitparád nebo listovat v seznamu písniček seřazených podle žánru. Když vás nějaká skladba zaujme, můžete si zdarma poslechnout její třicetisekundovou ukázku, celá skladba má pak v průměru kolem 3,5 minut. Doba stahování je minimální, neboť skladba se nestáhne hned celá, ale načítá se postupně. Stačí tedy jen přibližně 20 až 30 sekund, než můžete začít písničku poslouchat.

Ještě dodejme, že skladby získané ze služby O2 Music jsou ve formátu aacPlus. Využití přehrávače se však neomezuje jen na spojení s mobilem, lze jej propojit také s počítačem. V tom případě lze do přehrávače ukládat i skladby ve formátu MP3.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Siemens DRM Music Player

Pohled do útrob

Pojďme nyní nakouknout do útrob přehrávače, který na první pohled vypadá trochu jako mobilní telefon Siemens SL55 v zavřeném stavu. Asi nejdůležitější je údaj o velikosti paměti - připraveno je 16 MB paměti SDRAM a 8 MB paměti flash. Celková paměť je rozšířitelná pomocí SD karet o kapacitě 64 MB. Průměrná velikost skladby je pouhý 1 MB (3 MB v případě formátu MP3). O zobrazení se stará podsvícený pětiřádkový LCD displej a samotný přehrávač se ovládá pomocí pětisměrné klávesy. Fandové hudby možná budou zklamaní, že přehrávač nenabízí ekvalizér, ale jen regulaci basů a výšek. S Li-Ion baterií může přehrávat písničky až sedm hodin.

Aktuální žebříčky

Během následujícího roku bude uživatelům k dispozici až sto tisíc hudebních skladeb, a to především díky partnerství se známým televizním kanálem MTV, který bude dodávat hitovky ze svých hudebních žebříčků UK top 10, the European top 20, MTV Hits top 10, MTV Dance top 10, MTV Base top 10, MTV2 top 10 a dalších. Jistě zajímavou nabídkou jsou také vybrané novinky, které budou k dispozici ke stáhnutí ještě dříve, než vyjde samotné album interpreta. V současné době je to skladba Jus A Rascal od Dizze Rascal nebo speciální remix písně Breathe od Blu Cantrell.

Cena jedné písně by se měla pohybovat od 1 do 1,5 libry, což je podle operátora zhruba stejná cena, kterou doposud uživatelé platili za vyzváněcí melodie. Cena přehrávače byla stanovena na 99,99 liber.

Diskuze (7) Další článek: Sony zavírá službu Style Imaging, kterou využívaly i Sony Ericssony

Témata článku: Siemens, Siemens SL55, Hudební přehrávač, Horká novinka, Pře, Nov, Music Player, Přehrávač, Novinka, Hud


Určitě si přečtěte

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 26

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
T-Mobile ztratil 140 tisíc zákazníků, mizí mu předplacenkáři. Na tržbách si ale polepšil
Jan Láska
StatistikaHospodaření a financeT-Mobile
Huawei Mate X2 je nejlepší skládačka současnosti. Ale co je jí to platné...
Filip Kůžel
Kauza HuaweiOhebný displej
Zkoumáme první selfie kameru schovanou v displeji. Převládají rozpaky
Filip KůželMartin Miksa
Selfie v displeji
Možná ho máte i vy. Nejprodávanějším mobilem roku 2020 je...
Jan Láska
ŽebříčkyStatistika
Tim Cook: Apple pracuje na něčem ještě větším, než je iPhone [komentář]
Filip Kůžel
KomentářTim CookHospodaření a finance