Hranice mezi desktopem a Androidem se stírá. Windows 11 spustí i mobilní aplikace

Microsoft včera s velkou pompou představil mobilní operační systém Windows 11, což ostře sledovali zejména naši kolegové ze Živě.cz. Celé představení však bylo důležité i pro uživatele smartphonů, protože Windows 11 brzy spustí i aplikace napsané pro Android! V rámci přepracovaného Microsoft Storu si totiž přímo na desktopu můžete stáhnout mobilní aplikace, pouze s tím rozdílem, že se nebude jednat o apky z Google Play ale z Amazon Storu, s nímž bude americký gigant úzce spolupracovat.

V uniklém květnovém buildu Windows 11 spuštěném ve VirtualBoxu však zatím nepochodíte, rozdílný vzhled Storu, než v oficiálním screenshotu, napovídá, že si na zprovoznění této funkcionality budeme muset ještě počkat. Microsoft ke spouštění Android aplikací ve Windows 11 v následujících měsících přidá další podrobnosti. Teď víme jen to, že celé řešení vznikne ve spolupráci s Intelem a jeho technologií Intel Bridge. Ta se označuje jako „post-compiler běhového prostředí, který umožňuje aplikacím běžet nativně na zařízeních typu x86“.

Intel pro The Verge potvrdil, že Intel Bridge podporuje všechny platformy x86, tedy i platformy od AMD. Intel Bridge tak bude podporovat procesory Intel 10. a 11. generace, stejně jako čipsety od AMD. Mezi řádky je však vidět, že se Microsoft snaží stále více a více spolupracovat s Androidem. Aplikace Váš Telefon u Samsungů, která umožnila spustit Android aplikace v oknech, byla jen předzvěstí. Brzy si Android aplikace (alespoň na Intelech) spustí ve Windows 11 opravdu každý.

Oficiální představení operačního systému Windows 11:

Zdroj Windows Blog

Diskuze (6) Další článek: Podívejte se tiskové rendery Samsungu Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3

Témata článku: Microsoft, Android, Mobilní aplikace, Google Play, Windows, Mobilní hry, Intel, Desktop, Amazon, AMD, Notebooky, Windows 11, Počítače, Amazon Store, Microsoft store, SPU, Store, Zařízení typu, Aplikace, Windows Blog, Zprovoznění, Stolní počítače na Heureka.cz