HTC Hero: také Android dostal své „TouchFLO“

HTC Hero – poznáte jej podle zahnutého panelu s funkčními tlačítky. Je podobný modelu Magic, ale přidává pár příjemných drobností navíc.

Alespoň ve virtuální rovině jsem se dnes zúčastnil tiskové konference HTC. Představen byl model HTC Hero, což je komunikátor vybavený operačním systémem Google Android. Systém však není v základním stavu, jak jej možná i vy znáte z G1, či jiného přístroje. HTC totiž nad Android postavilo jakousi obdobu TouchFLO, které výrobce používá u svých WinMobile komunikátorů, jmenuje se Sense.
Klepněte pro větší obrázek
Telefon oproti stájovému kolegovi HTC Magic zaujme integrací klasického sluchátkového konektoru – drobnost, ale příjemná. Rozlišení fotoaparátu povyskočilo na 5Mpx, autofocus pochopitelně zůstal zachován. Rozměry jsou prakticky stejné jako u Magicu, stejný je procesor, displej, datová výbava. V tichosti a bez fanfár se objevilo ovládání více prsty naráz – multitouch (uvidíte v jednom z následujících videí).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový HTC Hero. Jeho charakteristickým rysem je směrem k uživateli přihnutý panel s funkčními tlačítky
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Hero bude k dostání ve dvou barvách
Klepněte pro větší obrázek 
Šest funkčních tlačítek, trackball a samozřejmě kapacitní dotykový displej. Ovládá se téměř stejně, jako blízký příbuzný HTC Magic

HTC Hero
Klepněte pro větší obrázekTřetí komunikátor HTC s Androidem přináší uživatelské prostředí HTC Sense, obdobu TouchFlo z Windows Mobile. Přístroj je vybaven konektorem 3,5mm jack, pětimegapixelovým fotoparátem a HVGA kapacitním dotykovým displejem.rozměry a hmotnost: 112 × 56 × 14 mm, 135 g
displej: 3,2'', aktivní TFT, 320 × 480, 65 tisíc barev
sítě: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), 3G, GPS
data: GPRS tř. 10, EDGE tř. 10, UMTS, HSDPA, HSUPA
konekt.: miniUSB, Bluetooth (A2DP), Wi-Fi
paměť: 512 MB, paměťové karty microSDHC
baterie: Li-Ion 1 350 mAh, procesor: 528 MHz
operační systém: Android 1.5
hudba: přehrávač hudby, 3,5mm jack
fotoaparát: 5MPx (2 592 × 1 944), autofocus
79 %
(43. místo z 1141)
kataloginfo výrobce
cena: 12 680 Kč (koupit)
Telefon jsme zatím netestovali. Nejbližší testovaný příbuzný je T-Mobile G1 (HTC Dream).

Největší novinkou oproti Magicu je nové uživatelské prostředí. Už jsem použil výraz TouchFLO a kdo jej zná, dokáže si udělat představu, jak vypadá nadstavba Androidu, kterou u HTC nazvali Sense. Je to sedm vedle sebe umístěných stránek, mezi kterými je možné volně listovat. Obsah jednotlivých stránek si může uživatel měnit podle osobních preferencí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Také už jste ty hodiny někde viděli? Všimněte si malého posuvníku nad spodní lištou. Indikuje, na které stránce „plochy“ se zrovna nacházíte
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tohle je jen ukázka z prvků, které můžete rozházet po své ploše
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Další ukázky z uživatelského prostředí Sense

Pohledem na následující video zjistíte, proč prostředí HTC Sense říkám TouchFLO pro Android“. Určitě to není to na pixel stejné, ale společné prvky se určitě najdou.

Klepněte pro větší obrázek

Další novinka se váže k internetovému prohlížeči. Na něm HTC spolupracovalo s Adobe a Hero je prvním androidem, jehož browser zvládá flash. Na následujícím videu (kliknutím se přenesete na stránky Adobe, kde můžete video shlédnout) uvidíte novinku při práci. Na flashové video stačí poklepat a zobrazí se přes celý displej, stejně tak to funguje s flashovými hrami. Všimněte si také multitouch-zoomování stránek ala iPhone.

Klepněte pro větší obrázek

TIP: redaktoři magazínu Engadget měli více štěstí a na tiskovou konferenci se dostali i fyzicky. Živé fotky HTC Hero si můžete prohlédnout zde

Níže přikládám kompletní tiskovou zprávu, kterou vydalo české zastoupení HTC. V jazyce PR se dočtete více o prostředí Sense a úplně na konci se dozvíte, že Hero se na trh dostane překvapivě brzy...


HTC Hero: tisková zpráva

Společnost HTC Corporation dnes odhalila nový smartphone HTC Hero, který obsahuje unikátní systém HTC Sense, jenž vyzdvihuje platformu Android do nových výšin. Charakteristický design nového smartphonu HTC Hero a vysoký výkon spolu s HTC Sense představují jedinečné spojení formy a funkcí.

HTC Sense se zaměřuje na pohodlí uživatele a dělá práci s telefonem jednodušší a více přirozenou. Celá koncepce je postavena na třech základních principech, které vznikly tichým pozorováním a nasloucháním způsobům lidského života a komunikace: Udělej to po svém, Zůstaň nablízku a Objev nečekané.

„HTC Hero přichází s přirozenějšími cestami komunikace a zpřístupňuje důležité informace. A to nikoli pouhým následováním stavu dnešních telefonů, ale vychází z reálného života a způsobů komunikace,” říká Peter Chou, výkonný ředitel společnosti HTC Corporation. „HTC Sense přináší zcela nové uživatelské zážitky a činí používání telefonů HTC jednodušší. Zanechá ve Vás pocit, že „to prostě dává smysl“.”

HTC Hero

HTC Hero přichází s jedinečným designem, který je charakteristický pro telefony HTC, jež se svou různorodostí snaží podchytit individualitu uživatele. Pyšní se šikmou spodní částí, takže se optimálně drží v ruce a během telefonování kopíruje tvar tváře. HTC Hero nabízí i speciální vrstvu proti otiskům prstů na displeji. Bílý HTC Hero má teflonový kryt, jenž je příjemný na dotek a zvyšuje odolnost.

3,2” HVGA displej umožňuje pohodlné zobrazení webových stránek, práci s multimédii
a prohlížení obsahu telefonu. To vše v kompaktním lehkém telefonu s komfortním tvarem, který padne do ruky. Také se chlubí množstvím hardwarových funkcí: GPS, digitálním kompasem, pohybovým senzorem, 3,5 mm vstupem pro stereo sluchátka, 5 MPx fotoaparátem s funkcí autofocus, rozšiřitelnou MicroSD pamětí atd. HTC Hero rovněž disponuje tlačítkem Vyhledávání, které poskytuje přirozenější kontextové vyhledávání, jehož prostřednictvím můžete hledat i skrz Twitter, lokalizovat lidi ze seznamu kontaktů, hledat e-maily v doručené poště apod.

HTC Sense

Unikátní systém HTC Sense vychází z řady inovací a zlepšuje komunikaci mezi lidmi. Poprvé se Sense představuje v HTC Hero a bude dostupný ve všech nových zařízeních HTC. Základem jsou tři principy: Udělej to po svém, Zůstaň nablízku a Objev nečekané.

  • Udělej to po svém

„Udělej to po svém“ je především o pocitu, že telefon HTC byl stvořen pro konkrétního uživatele. Proto HTC podporuje možnost si určit nejlepší způsob, jak bude uživatel přistupovat ke kontaktům a obsahu telefonu. Pro někoho to může znamenat přidání pomůcek, které zrychlí přístup například ke zprávám na Twitteru nebo počasí, zatímco někdo jiný může preferovat rychlý přístup k informacím orientovaným na obchod, jakými jsou e-maily, kalendář nebo časová pásma. HTC také představuje novou funkci profilu nazvanou ‘Scenes’, která umožňuje vytvořit různě upravené profily přizpůsobené specifickým událostem nebo životním etapám.

  • Zůstaň nablízku

Pokud chce dnes uživatel zůstat ve spojení se svými známými, musí používat různé druhy komunikačních kanálů a aplikací, jakými jsou mobilní telefony, e-maily, texty, fotografie, aktualizace stavů a další. Proto HTC Sense spojuje tyto komunikační kanály a aplikace do jediného náhledu, čímž každému umožňuje zůstat nablízku jeho blízkým. S HTC Sense bude mít uživatel vždy přehled o aktuálních stavech a fotografiích přátel na Facebooku, stejně jako o fotografiích na Flickru. To vše je dostupné po boku textových zpráv, e-mailů a historie hovorů v jediném náhledu.

  • Objev nečekané

Většina nezapomenutelných momentů během života jsou zážitky, které nelze vysvětlit. HTC Sense se proto zaměřuje na řadu jednoduchých inovativních vylepšení, které budou uživateli přinášet okamžiky radosti a štěstí. Může to být něco tak základního jako ztišení vyzvánění otočením telefonu nebo tak jednoduchého jako vylepšení chytrého číselníku pro rychlejší vytáčení. HTC Sense také obsahuje ‘Perspectives’, novou cestu pro zobrazení například e-mailů, fotografií, Twitteru nebo hudby.

Dostupnost

HTC Hero bude v Evropě dostupný v červenci.

Diskuze (76) Další článek: Garmin-Asus Nüvifone G60 bude již v srpnu, a možná s Androidem

Témata článku: HTC, Android, Smartphony, Apple iPhone 4GB, HTC Hero, HTC Magic, T-Mobile G1, Unikátní systém, DOS, Klasické sluchátko, Nejlepší způsob, #Android, Dostál, Telefony s Androidem na Heureka.czPrvní ohebné véčko od Huawei přichází do Česka. Je elegantní a dražší než konkurence

První ohebné véčko od Huawei přichází do Česka. Je elegantní a dražší než konkurence

** Loňský model véčka od Huawei přichází konečně do Evropy ** P50 Pocket sází vše na design, precizní zpracování a výbavu ** Obejít se musíme tradičně bez služeb Googlu a tentokrát i 5G

Jan LáskaMichal Maliarov
Ohebný displejVéčkoPreview
Na uživatele Androidů se valí další malware, který jim chce vysát bankovní účty

Na uživatele Androidů se valí další malware, který jim chce vysát bankovní účty

** Android je opět cílem útoků zákeřného malwaru ** V nové verzi stále primárně krade data pro přístup k bankovnictví ** Nově však po ukončení „neplechy“ dokáže smazat celý telefon!

Martin Chroust
AntivirusMobilní bankovnictvíMalware
Osm let čekání je u konce. Fanouškovský projekt Resident Evil 4 HD vyjde v únoru

Osm let čekání je u konce. Fanouškovský projekt Resident Evil 4 HD vyjde v únoru

Nový remaster má být navržen tak, aby vypadal o moc lépe než originál.

Radek Wunderlich
RemasterResident Evil 4Video
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify