HTC One M8: kovové dvojočko [recenze]

Loňský One dostal HTC do nejvyšší ligy a letos se to povedlo znovu. Na první pohled by se chtělo říct, že je telefon dokonalý, ale bohužel tomu tak není.
HTC One M8: kovové dvojočko [recenze]

„Dálkáč“ v mobilu 

V historii už několikrát pohřbený, ale znovu se vracející infraport a s ním svázanou aplikaci pro ovládání televize najdeme i v One M8. Má dvě základní části – jedna nahrazuje běžné dálkové ovládání, druhá chce zážitek ze sledování televize posunout o kousek dále a otírá se o fenomén zvaný second screen, tedy druhá obrazovka, která doplňuje tu hlavní, televizní.

Klepněte pro větší obrázek
Řeč bude hlavně o televizi, ale ovladač funguje s jakýmkoliv jiným, infračervenými paprsky ovládaným přístrojem.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na televizní program v mobilu si ale nechte zajít chuť (resp. bude muset pomoct jiná, externí aplikace). Od loňska se nic nezměnilo a barevné dlaždice reprezentují jednotlivé právě vysílané pořady i linku na spodní hraně (ukazuje, v jaké fázi pořadu právě jsme) si můžete vyzkoušet leda po přepnutí na některou ze zahraničních zemí.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Letošní aplikace jen mírně změnila design, funkce jsou stejné.

Video: jak funguje dálkový ovladač jsme zkoušeli na loňském HTC One

 

 Klepněte pro větší obrázek 
Proces učení neznámého ovladače chvíli zabere, ale funguje. Tohle je vzdálenost, na kterou učení kódů probíhá.

Chcete vlastně ovladač v mobilu?

Konkurenční boj je tvrdý a firmě HTC se podařilo integrovat něco, co konkurence nemá. Navíc to udělali dobře, ovladač funguje. Výkon zářiče se zdá být dostatečný, bohužel nemám dostatečně velký obývák, abych mohl vyzkoušet, jestli dříve dojde dech originálnímu ovladači televize, nebo „Jedničce“.

Přemýšlím jen nad jednou, možná o to zásadnější otázkou: k čemu je dobrý ovladač v mobilu? Možná na nějaké ty vtípky při přepínání fotbalu v restauraci 4. cenové skupiny, ale doma už zřejmě jeden ovladač máte – ten originální se skutečnými tlačítky a všemi funkcemi, které vaše televize, satelit apod. podporují. Možná ale vymyslíte lepší způsob použití. Co třeba dálkově otevíraná garážová vrata? HTC už vloni dalo k dispozici API k infraportu, čekalo se, co vymyslí komunita, ale o podporované aplikaci či hardwaru jsem za ten rok neslyšel.

Displej s rozlišením 27 × 48 pixelů

HTC k One M8 vymyslelo unikátní kryt DotView. Textový popis tentokrát vynechám, pusťte si následující Týden mobilně, tam dostanete komentář a rovnou kryt uvidíte v akci. Sem už doplním jen osobní zkušenost.

Část o krytu DotView začíná v čase 18:10

Ač kryty obecně nemám rád a nepoužívám, DotView mám nasazený ode dne světové premiéry a sundal jsem jej, jen když se někdo chtěl podívat na samotný telefon. Na jednu stranu je plastový, nevzhledný (minimálně s telefonem samotným) a přístroj nepříjemně zvětšuje. Na druhou stranu je zajímavý a přidává do života se smartphonem užitečné nové prvky. Líbí se mi, že pro rozsvícení displeje nehledám drobné tlačítko, ale jednoduše otevřu kryt. Líbí se mi, že se dá telefonovat se zakrytým displeje, takže se tolik nešpiní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ještě před premiérou jsme si mysleli, že jsou to miniaturní diody, ale skutečnost je daleko prostší, jsou to dírky, skrz které je vidět na displej, který se aktivuje poklepáním. Vtipné, funkční, povedené.

HTC bohužel kryt k One M8 nepřikládá automaticky, musíte si jej přikoupit (až na výjimky). Než si jej ale poběžíte koupit, rozmyslete se, která z variant vám lépe sedí:

  • Utratil jsem mraky peněz za jeden z nejhezčích telefonů na trhu a teď jeho kovový plášť schovám do plastovo-gumového prezervativu? Nesmysl.
  • Funkce krytu DotView se mi líbí, chci ochránit zranitelný kovový povrch telefonu, s dodatečnými milimetry se smířím.

Kde a za kolik koupit HTC DotView:

hce counter
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Takhle vypadá DotView v akci – umí hodiny, počasí, zmeškané události, příchozí hovor (přijmout/odmítnout), regulaci hlasitosti, budík, události z kalendáře a podobné jednoduché funkce.

Témata článku: HTC, Smartphony, Recenze, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 5, Apple iPhone 5 32GB, Apple iPhone 5 64GB, HTC Evo 3D, HTC One, HTC One (E8), HTC One (M8), HTC One mini, HTC One mini 2, HTC One S, LG G3, LG G3 32GB, Nokia Lumia 1520, Nokia Lumia 930, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S5, Samsung Z, Sony Xperia Z2, Skvělé řešeníSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Android 12L. Na kolik zařízení vlastně tento systém dorazil, a jak zjistíte, zda jej máte i ve svém telefonu?

Android 12L. Na kolik zařízení vlastně tento systém dorazil, a jak zjistíte, zda jej máte i ve svém telefonu?

** Od představní Androidu 12L už brzy uběhne 10 měsíců ** Systém se distribuuje od března, a zatím se příliš nerozšířil ** Jak poznat, že běží i u vašeho telefonu? Je to trochu oříšek...

Martin Chroust
Android 12LSkládací konstrukce
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Šnečí tempo aktualizací. Třináctka je za dveřmi, přitom na aktuálním Androidu 12 běží jen zlomek telefonů

Šnečí tempo aktualizací. Třináctka je za dveřmi, přitom na aktuálním Androidu 12 běží jen zlomek telefonů

** Už v září se na trh chystá Android 13 ** Jenže aktuální verze Androidu 12 téměř po roce stále paběrkuje ** Najdete ji jen u 13,5 % Androidů na trhu, jedničkou je Android 11

Martin Chroust
Android 13Android 12Statistika
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

** Xiaomi představilo svůj druhý skládací smartphone ** Vylepšil co mohl, dostal nový typ displeje a fotoaparát Leica ** Zatím je dostupný pouze v Číně

Martin Miksa
Skládací konstrukceLeicaVlajková loď
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
The Jordan Challenge se vrací i do letošního ročníku NBA 2K23. Podívejte se na trailer

The Jordan Challenge se vrací i do letošního ročníku NBA 2K23. Podívejte se na trailer

Po dlouhých 12 letech se populární režim vrací na scénu.

Michal Maliarov
NBA 2K232K Games
Nekroletectví oživuje „mrtvé“ letouny pro budoucí války

Nekroletectví oživuje „mrtvé“ letouny pro budoucí války

** Předělávky bývalých pilotovaných letadel na dálkově řízené drony nejsou nic nového ** Někteří odborníci se však domnívají, že lze zajít ještě dál ** Vyřazená letadla je možné také vyzbrojit a poslat do boje

Stanislav Mihulka
LetadlaVojenstvíDrony
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony