HTC One M9+: neprávem opomíjený krasavec [recenze]

Původní vlajkový model One M9 neposbíral mnoho pozitivní odezvy, a tak v HTC sestrojili ještě lepší stroj a k označení přidali plus. Jaký je výsledek?

Jestli je HTC v něčem přeborníkem, jsou to krásné telefony. Použití skla a kovu je na telefonu kombinace, která nadchne. Jenže krása už nestačí a v HTC to vědí. Proto se zrodil dnes testovaný model HTC One M9+, který jde ještě výše, než klasický zástupce řady M, model One M9.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
HTC One M9+ na snímcích od výrobce.

M9+ z něj vlastně vychází, ale přidává bonusy. Třeba čtečku otisků prsů nebo duální fotoaparát. A i když se o HTC v poslední době mluví spíše ve spojitosti s modelem One A9, tím nejlepším z Tchajwanu je právě dnes testovaný kousek.

Po prvních minutách testování:

 • V ruce jde o poctivý kus telefonu.
 • One M9+ má barevnou notifikační diodu, i když slabou.
 • Čtečka otisků prstů funguje spolehlivě a bleskově.
 • Duální fotoaparát vypadá zajímavě.
 • 2K displej je opravdu perfektní.
 • Baterie nemá ani 3000 mAh? Uvidíme, jaká bude výdrž …
 • Procesor od MediaTeku v prostředí dostačuje, ve hrách má rezervy.
 • Škrábance na kovových zádech po pár dnech? To snad ne!

 

HTC One M9+ ve zkratce

 • Displej: 5,2“ SuperLCD 3 s WQHD rozlišením (2 560 × 1 440 bodů)
 • Paměť: 32 GB úložiště, 3 GB RAM
 • Procesor: 8jádrový 2,2 GHz MediaTek Helio X10
 • Operační systém: Android 5.0 Lollipop s rozhraním HTC Sense 7
 • Konektivita: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 i 5 GHz), Bluetooth 4.1, GPS+GLONASS, microUSB s HDMI MHL 2.0, NFC
 • Fotoaparát: 20 Mpx duální BSI fotoaparát se safírovým sklíčkem
 • Fotoaparát čelní: Ultrapixelový fotoaparát, světelnost f/2.0, 26,8 mm ohnisko
 • Data: 2G/2.5G - GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz, 3G UMTS: 850/900/1900/2100 MHz, HSDPA 42 Mbps, HSUPA 11.5 Mbps, 4G LTE: FDD: kanály 1,3,5,7,8,20,28
 • Baterie: 2 840 mAh
 • Rozměry a hmotnost: 151 × 72 × 9,61 mm, 168 g

 

Kovový elegán se stereo zvukem

Opravdu ten první dojem, když vezmete One M9+ do ruky, je ten, že před sebou máte pořádný kus telefonu. Kovové zpracování HTC piluje už několikátým rokem a v současnosti je snad dokonalé. Kov u One M9+ je ve dvou barvách a pokrývá zadní stranu a boky přístroje. Díly nad a pod displejem jsou vyrobeny z plastu, výjimkou je pouze středové tlačítko, které je opět kovové. Celkové zpracování telefonu musím rozhodně pochválit. Použité materiály spolu s unibody konstrukcí zaručují absolutní pevnost, jedinými pohyblivými částmi tak zůstává dvojice šuplíčků na vložení karet do těla přístroje. Pochvala naopak nebude směřovat na vzhled po čase používání, kovová záda poměrně hodně trpí na viditelné škrábance. Pojďme se ale na telefon podívat podrobněji.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Z čelní strany zaujmou především stereoreproduktory, po zapnutí displeje potom jeho krása a jemnost. Bohužel ale, displej nezaujímá celou plochu pod krycím sklem.

Začněme klasicky u čelní strany, na které se nachází displej s úhlopříčkou 5,2". Jeho okraje nejsou zrovna tenké, a to jak na bocích, tak pod i nad ním, kde sklo překrývá ještě černý plast. Teprve poté se dostaneme k již zmiňovaným plastovým bradám. Ta pod displejem v sobě obsahuje domovské tlačítko kombinované se čtečkou otisků prstů. Ta pracuje výborně a odemyká telefon pouhým přiložením bleskovou rychlostí. Vždy je nejprve na zlomek vteřiny aktivován displej se zamykací obrazovkou, poté se teprve telefon odemkne. Napravo i nalevo pod mikrodrilly je umístěn hovorový mikrofon a jeden z dvojice stereoreproduktorů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Zadní strana z kartáčovaného kovu je hodně líbivá, dojem kazí jen popisky ve spodní části. Rozměry nového HTC One M9+ jsou 151 × 72 ×9,61 mm a váha činí 168 gramů.

Nad displejem najdeme další perforování, v němž je skryt hovorový reproduktor, druhý stereoreproduktor a také barevná notifikační dioda. Ta je však pouze v jednom mikrodrillu a při pohledu z úhlu není moc patrná. Vedle najdeme ještě senzor přiblížení a senzor okolního osvětlení spolu s čelním fotoaparátem. Další ovládací prvky bychom na čelní straně hledali marně, trojice standardních ovládacích tlačítek je zobrazena na displeji. Již zmiňovaný kov po obvodu telefonu je v našem případě vyveden ve zlaté barvě, i když zbytek telefonu je stříbrný. Zlatý rámeček je přerušen pouze na horní hraně tmavým plastem, pod kterým se ukrývá infraport pro ovládání domácí elektroniky. Další barevná provedení jsou jednobarevná, buď černá, nebo zlatá.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na bocích je vidět dvojí zbarvení u námi testované varianty. Zatímco záda jsou stříbrná, boky jsou zlaté. Další barevná provední jsou buď celočerné nebo celozlaté.

Boky přístroje jsou hodně odlišné. Zatímco ten levý ukrývá pouze slot na paměťovou kartu, ten pravý kromě slotu na nanoSIM ukrývá také dvojici tlačítek pro regulaci hlasitosti a tlačítko zámku přístroje, které na sobě nese motiv kruhového frézování. Konektory se přesunuly na spodní hranu. Nachází se zde sluchátkový 3,5 mm Jack a také systémový microUSB konektor, který je ale poněkud nezvykle otočen vzhůru nohama. Zákon schválnosti říkající, že nabíječku trefíte správně až napotřetí, je zde tvrdou realitou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Pohled na trojici čoček fotoaparátů. Na čelní straně najdeme Ultrapixelový snímač, na zadní potom 20 Mpx u hlavního fotoaparátu a k tomu další čočku sloužící pro následné doostřování a 3D hrátky.

Zbývá popsat zadní strana, která také poněkud vybočuje z měřítek normálnosti a dává vzpomenout například na smartphone HTC Evo 3D. Stejně jako on má totiž One M9+ na zadní straně dvojici fotoaparátů. Hlavní s velkým rozlišením a krytý safírovým sklem zaznamenává scénu, a díky menšímu lze fotografie následně doostřovat. Kromě čoček fotoaparátů zde ale také najdeme dvoutónový LED blesk, logo HTC, plastové předěly (a v jednom z nich ukrytý sekundární mikrofon) jinak jednolitého kovu a ve spodní části také nutné popisky a znaky, která nebylo možné schovat nikam dovnitř.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Šuplíčky na nanoSIM a microSD jsou každý na jedné straně. Pod displejem se usídlila čtečka otisků prstů a na spodní hraně naopak otočený microUSB konektor.

Témata článku: HTC, Android, Smartphony, Recenze, HTC Sense, HTC Evo 3D, HTC One, HTC One (E8), HTC One (M8), HTC One A9, HTC One M9, Sony Xperia Z5, Sony Xperia Z5 Compact, Sony Xperia Z5 Dual, MHL, Výborný telefon, Šetřílek, Tmavý plast, Krasavec, Vyobrazení, Šťáva, Druhý problém, Dlouhá doba, Psí kus, Testovaný kousek, Telefony s Androidem na Heureka.cz