HTC One Max: hlava hliníkové rodiny [recenze]

HTC rozšiřuje modelovou řadu One o velký model One Max, aby měl svého zástupce v segmentu šestipalcových tabletofonů.

HTC se připojilo k dalším výrobcům a ke své vlajkové lodi One přidalo i menší verzi One Mini. Popularita obřích displejů (pořád ještě je řeč o telefonech) vzrůstá, proto se na scéně objevuje model One Max. V mnohém čerpá z hliníkové vlajkové lodi, najdeme u něj ale i několik odlišností a originálních řešení. S oběma menšími modely budeme Max často srovnávat a odkazovat na jejich recenze.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
HTC One Max na tiskových snímcích

Klíčové vlastnosti:

 • kvalitní fullHD displej
 • podpora paměťových karet
 • vysoký výkon
 • HTC Sense
 • infraport
 • čtečka otisků
 • Android 4.3

Hlavní nedostatky:

 • horší dílenské zpracování zadního krytu
 • nedotažený skener otisků prstů
 • HTC Sense
 • uživatelsky nevyměnitelný akumulátor

HTC One Max
rozměry a hmotnost: 165 × 83 × 10,3 mm, 217 g
displej: 5,9", kapacitní TFT LCD, 1 080 × 1 920, 373 PPI
sítě: GSM, 3G, LTE (100|50 Mb/s)
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 5, Bluetooth 4, GPS
paměť: 16 GB, microSDHC (32 GB), RAM: 2 GB, baterie: 3 300 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 600 (4× Krait 300, 2 GHz, 28nm)
operační systém: Google Android 4.3 (Jelly Bean)
fotoaparát: 4MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk
36 %
vybavenost
cena: už se neprodává

Stejný, a přesto jiný

I přes podobný design napříč celou novou řadou HTC One se model Max blíží více modelu Mini než vlajkové lodi HTC One. Ta má totiž jako jediná unibody konstrukci z jednoho kusu hliníku, Mini už je plastový, stejně tak i jejich větší sourozenec Max. Na kov se nezapomnělo, na těle telefonu je však využit pouze jako krycí doplňkový materiál, nikoliv jako součást nosné konstrukce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zvětšené One, to je první, co vás při pohledu na One Max napadne

I přes plastové tělo je Max tuhý, nikde na něm nic nevrže, a ani při pokusu o zkroucení nevydá hlásku. Stejně jako u menších sourozenců jsou záda telefonu zaoblená, boky má pak mírně zkoseny směrem k displeji. V praxi je potřeba při používání tlačítek na levém boku přístroje držící rukou telefon obejmout o kousíček víc, než kdyby byly boky kolmé, abyste na tlačítka dobře dosáhli. Tuto drobnost ale budete vnímat jenom chvíli, zvyknete si velmi rychle.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Také HTC One Max se chlubí stereoreproduktory BoomSound, všimněte si perforovaných mřížek

Všechna ovládací tlačítka se přestěhovala na pravý bok, hlavní vypínač tak nemusíte lovit na horní straně. Jejich umístění je tak akorát po ruce, mohla by být ale lépe hmatově zvýrazněna. Při stisku poskytují jasnou odezvu. Horní strana zůstala vyhrazena konektoru sluchátek a infračervenému portu (se stejnou funkčností jako u modelu One), microUSB konektor pak sídlí vespod telefonu v pravém rohu společně s mikrofonem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Infraport na vrchní a microUSB konektor na spodní hraně

V horní části levého boku si můžete všimnout malého zobáčku, který uvolní zadní kryt. Případné nadšení z tohoto řešení je bohužel předčasné, protože po jeho sejmutí se objeví pouze sloty pro microSIM a microSD, baterie je zabudovaná napevno. Kryt je sice hliníkový, takže dodává telefonu podle některých exkluzivnější vzhled, v tomto případě to však přináší více problémů než případných pozitiv.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Hliníkový kryt je poměrně velký, a přestože se výrobce opravdu snažil, aby měl i dostatečnou pevnost a tuhost (několika „výztuhami“ z rubové strany), nedrží svůj tvar tak, jak by měl. Po zkompletování byla u telefonu znatelná mezera mezi krytem levým bokem. Lze ji částečně eliminovat mírným ohnutím krytu, pak ale riskujete jeho zlomení v oblasti kolem čočky fotoaparátu, a pokud se vám podaří zmenšit škvíru na boku, druhá se objeví právě v místech potenciálního zlomu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
HTC One Max je kovový, ale na rozdíl od vlajkového modelu One jeho zadní kryt můžete sejmout

Problematický zadní kryt nemusí být nezbytně pravidlem, mohlo se jednat o vadu testovacího vzorku. Při srovnání s perfektním zpracováním modelu One se však velmi rychle vytrácí dobrý dojem z designově zajímavě navrženého telefonu. Krytu měli návrháři věnovat více pozornosti, a když už zvolili toto řešení, mohli zařadit i výměnný akumulátor. Nebo mohli připevnit hliníková záda napevno a pro karty připravit šuplíčky na bocích telefonu, jako mají menší sourozenci.

Klepněte pro větší obrázek
Pohled pod kryt odhaluje místa pro vložení microSIM karty a paměťové microSD karty

V zadním krytu si můžete všimnout dvou ne úplně obvyklých detailů – na boku je to trojice kontaktů na propojení s dokem a pod čočkou fotoaparátu se nachází čtvercový skener otisků prstů.

Témata článku: HTC, Android, Smartphony, Recenze, HTC One, HTC One (E8), HTC One (M8), HTC One Max, HTC One mini, HTC One mini 2, HTC One X, HTC One X+, Huawei Ascend Mate, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy Note 3, Samsung Galaxy Note 3 Neo, Samsung Galaxy Note 3 Neo Duos, Sony Xperia Z, Sony Xperia Z Ultra, Pokušení, Perfektní displej, Nejrůznější senzor, Marketingový tahák, SoundHound, Telefony s Androidem na Heureka.cz