HTC pokořilo vlastní rekord. V únoru se jeho příjmy propadly na 13leté minimum

Podle zdroje poklesly tchajwanskému HTC v únoru konsolidované příjmy na 13leté minimum. Oproti lednu (110 milionů USD) poklesly příjmy o 23 %, oproti únoru loňského roku (129 milionů dolarů) se propadly dokonce o 44 procent. V řeči čísel se za letošní únor hovoří o konsolidovaných příjmech v hodnotě 89 milionů dolarů.

HTC se daří v segmentu zařízení virtuální reality, finanční propad v únoru je dáván za vinu absenci nových smartphonů. Pro HTC má být stejně hubený i březen, v dubnu se pak očekává finanční zlepšení, zejména díky zahájení prodejů smartphonu HTC U12 (kódový název Imagine) a také nových brýlí pro virtuální realitu HTC Vive Pro.

Brýle HTC Vive Pro měly svou premiéru na letošním CESu:

Většinu mobilní divize HTC koncem ledna odkoupil Google, který tak má výrobní kapacity na to, aby si smartphony řady Pixel vyráběl ve svých továrnách. Znamená to, že HTC začne na poli smartphonů postupně vyklízet své pozice? Podle dosavadních spekulací se chce firma soustředit zejména na segment virtuální reality, v němž je světovou trojkou.

Zdroj Digitimes

Diskuze (13) Další článek: Konec civění do obrazovek. Light Phone 2 s e-ink displejem je králem minimalismu

Témata článku: HTC, Smartphony, Spekulace, Brýle, Vlajková loď, Ostatní, Virtuální realita, Hospodaření a finance, Světová trojka, Únor, Dolar, Digitimes, Loňský rok, Letošní CES, Segment, Mobilní divize, Propad, Příjem, Mini, Nový smartphone, Realita, Minimum, Hubený, Pro +, Letošní únorSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

** Xiaomi představilo svůj druhý skládací smartphone ** Vylepšil co mohl, dostal nový typ displeje a fotoaparát Leica ** Zatím je dostupný pouze v Číně

Martin Miksa
Skládací konstrukceLeicaVlajková loď