HTC Touch Cruise: GPS navigace dotykem prstu

Po měsíci přichází HTC s dalším přírůstkem rodiny Touch. Přibyla GPS navigace, HSDPA a Wi-Fi zůstavají. Oživeno!

Ani jsme si pořádně nestačili užít novinky s názvem HTC Touch Dual a už je tu další model stejné řady. Ve vývojové fázi jsme jej znali jako HTC Polaris, ale nakonec se jmenuje HTC Touch Cruise a jak je z názvu patrné, bude se vám hodit zejména na cestách. Hlavním vylepšením proti předchozímu typu je totiž zabudovaný GPS modul pro satelitní navigaci. Jedná se o zařízení GpsONE, stejné jako používá HTC TyTN II. Touch Cruise využívá pro zajištění navigace softwarové řešení TomTom, které HTC nabízí ve zkušební verzi nebo volitelně s plnohodnotnou verzí map zemí západní Evropy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
HTC Touch Cruise

Ovládání probíhá opět prostřednictvím prověřené technologie HTC TouchFLO, která by měla konkurovat iPhonu. Pouhým dotekem prstu na displej vyvoláte animované 3D rozhraní, které obsahuje tři nabídky: kontakty, média a aplikace. Pro pohyb mezi jednotlivými stránkami nabídky stačí pouhý pohyb prstem doleva nebo doprava napříč displejem. Na základní obrazovce nazvané Home screen najdete přístup ke všem důležitým informacím – e-mailům, textovým zprávám, kontaktům, záznamům v kalendáři i aktuálním zprávám o počasí.

HTC Touch Cruise opět pracuje s operačním systémem Windows Mobile 6 a stejně jako předchůdce Touch Dual přináší podporu sítí třetí generace a umožňují datové přenosy pomocí technologie HSDPA. V kombinaci s Wi-Fi a Bluetooth to znamená zajištění rychlého připojení k internetu a spolupráci s celou řadou příslušenství. Displej je dotykový QVGA s úhlopříčkou 2,8” a podporou TouchFLO. Další vybavení HTC Touch Cruise zahrnuje fotoaparát s rozlišením 3 Mpx a automatickým ostřením, FM rádio a slot na paměťové karty MicroSD. Rozšíření se bude hodit, protože základní uživatelská paměť telefonu činí pouze 128 MB.

Nový HTC Touch Cruise by měl být podle českého dodavatele dostupný již v listopadu prostřednictvím sítě nezávislých prodejců. Oživeno: Doporučená cena pro koncového uživatele je 14 999 Kč vč. DPH.

HTC Touch Cruise ve zkratce:

  • rozměry a hmotnost: 110 × 58 × 15,5 mm; 130 g
  • operační systém: Windows Mobile 6.0 Professional
  • procesor: Qualcomm MSM 7200, 400 MHz
  • paměť: 256MB ROM, 128MB RAM, rozšiřitelnost kartami microSD
  • sítě: GSM/GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA s rychlostí až 3,6 Mbps
  • displej: QVGA, 2.8", technologie TouchFLO
  • data: Wi-Fi 802.11b/g, Bluetooth 2.0 včetně EDR, A2DP
  • GPS: A-GPS, GpsONE, navigační software TomTom
  • další vybavení: 3Mpx fotoaparát, FM rádio
Diskuze (30) Další článek: Reklama na iPhone, která nikdy neměla spatřit světlo světa

Témata článku: HTC, , , HTC Touch, HTC Touch 3G, HTC Touch Cruise, HTC Touch Dual, HTC Tytn, HTC Tytn II, Dot, Dotyk prstů, Prst, Dotyk, Předchozí typ, Zabudovaný gps, GPS navigace