HTC Touch HD: Když ptáčka lapají...

Špičkový HTC Touch HD přináší nekompromisní výbavu v zajímavém kabátku. To však nestačí, abyste si přístroj skutečně zamilovali.

Horlivě očekávaný HTC Touch HD přináší nekompromisní výbavu v zajímavém kabátku, o tom není pochyb. Pouze papírové hodnoty však nerozhodují o tom, zda si přístroj skutečně zamilujete.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Široká placka - móda komunikátorů poslední doby

Klíčové vlastnosti

 • rozměrný dotekový displej s WVGA rozlišením
 • Windows Mobile 6.1
 • podpora UMTS/HSDPA/HSUPA
 • 5 Mpix fotoaparát s auto focusem
 • výborný internetový prohlížeč Opera
 • uživatelské prostředí TouchFlo 3D s virtuálními kláesnicemi
 • 3,5 mm Jack, kvalitní zvukový výstup a FM rádio
 • pohybový senzor

Hlavní nedostatky

 • nestandardní rozlišení displeje zhoršuje kompatibilitu aplikací
 • stejný důsledek způsobuje i absence ovládacích tlačítek
 • nevyvážené dotekové ovládání
 • lesklý displej snižuje čitelnost
 • malá kapacita integrované paměti
 • chybí dioda nebo blesk fotoaparátu
 • pomalé dobíjení přes USB

HTC Touch HD (Blackstone)
Klepněte pro větší obrázekExtrémně výkonný komunikátor má 288 MB RAM a procesor s frekvencí 528 MHz a grafickým akcelerátorem. Nadstandardní displej zabírá skoro celou přední plochu, má úhlopříčku 3,8" a rozlišení 480 × 800. Oproti dřívějším Touchům má konektor 3,5mm jack.rozměry a hmotnost: 115 × 63 × 12 mm, 146 g
displej: 3,8'', aktivní TFT, 480 × 800, 65 tisíc barev
sítě: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), 3G, GPS
data: GPRS tř. 10, EDGE tř. 10, UMTS, HSDPA, HSUPA
konekt.: miniUSB, Bluetooth (A2DP), Wi-Fi
paměť: 512 MB, paměťové karty microSDHC
baterie: Li-Ion 1350 mAh, procesor: 528 MHz
operační systém: Windows Mobile 6.1 Professional
hudba: přehrávač hudby, rádio, 3,5mm jack
fotoaparát: 5MPx (2 592 × 1 944), video (352 × 288), autofocus
93 %
(1. místo z 981)
katalogpreviewinfo výrobce
cena: 14 780 Kč (koupit)

Nabídku na otestování HTC Touch HD jsem zkrátka nemohl odmítnout. Přístroj, který již při představení zde na MobilManii vzbudil tolik rozporuplných reakcí. Přitom dle naší hodnotící metodiky patří na samý vrchol současné nabídky mobilních telefonů a komunikátorů. Potencionální problémy tohoto přístroje však lze odhadnout již na první pohled. Netradiční rozlišení umocněné absencí hardwarových tlačítek rovná se velký otazník stran kompatibility aplikací. Papírově silný procesor, pětimegapixelový fotoaparát, rychlé datové přenosy a bezdrátové technologie – držím v rukou multimediální centrum a výborný internetový terminál? A protestujte proti následující otázce sebevíc, sám Touch HD si však o ni říká: jak se vypořádá ve srovnání s iPhonem?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tomuhle se zkrátka nevyhneme. Kdo je hezčí? A kdo tenčí? Lepší, vybavenější a užitečnější? Srovnání iPhonu a Touch HD jsme věnovali zvláštní článek

Síla v jednoduchosti

HTC Touch HD přitahuje pozornost displejem rozprostřeným takřka po celé čelní ploše, který zcela oprávněně evokuje dojem ovládání „vše prstem“. Právě displej vzbuzuje nejvíce emocí, kterýkoli jiný úhel pohledu tak nezaujme. Výrobce vsadil na výhradně černý a stylistycky čistý kabát bez jakýchkoli barevných výstupků a kurdlinek. Po vyhroceném Diamondu zvolil výrobce zaoblenější cestu. Dominanci černé narušuje pouze tmavě šedá plocha okolo čočky digitálního fotoaparátu na zadní straně.

Klepněte pro větší obrázek 
Kousek kartáčovaného kovu potěší, radost by ale udělal i LED blesk z Touche Pro

Bližší pohled na tělo HTC Touch přináší několik zajímavostí. Ve spodní hraně již nepřekvapí speciálně upravený konektor zvaný Ext(mini)USB. Levá hrana konektoru je zarovnaná, stejně jako konektor sluchátek. Díky tomu sluchátka dodávaná k Touch HD nepřipojíte k jinému zařízení s mini USB konektorem (což by však ani nemělo smysl, standardní mini USB má méně pinů a neslouží jako zvukový výstup). Nicméně opačná kompatibilita zůstává naštěstí zachována. Libovolný miniUSB kabel nebo nabíječku k přístroji připojíte. Levou hranu okupuje pouze dlouhé kolébkové tlačítko pro korekci hlasitosti. O to větší potěšení skrývá horní hrana: standardní 3,5 mm Jack umožní připojit jakákoli sluchátka či hudební vstup bez použití jakékoli redukce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
HTC Touch HD má jako jeden z mála Windows Mobile komunikátorů a jako první zástupce značky 3,5mm audio konektor • zapínací tlačítko • stylus • senzorové klávesy pod displejem

Celé tělo působí zcela jednolitým dojmem. Takřka celá záda přístroje tvoří jeden rozměrný a docela tenký plast, který však na pevnosti nepřidá a ve spodní části povrzává. Vzpomínám na třikrát levnější Motorolu Rokr E8, jejíž zadní plast byl podložen kovovým plíškem. Tomu říkám kvalita a pevnost v dnešní době tak málo vídaná.

Výrobce se chlubí druhou stranou plastu, tzv. soft-touch povrchem. Spíše než hebký dotek očekávejte jemné pogumování, které tolik neklouže. Hranu mezi boční a zadní stranou zalomil výrobce nadvakrát, což výrazně přispělo ke komfortu držení. A lahůdka na závěr: ovládací pero (nebojte, své využití najde), drží v pravém spodním rohu pomocí magnetu. Přibližte jej při ukládání na necelý centimetr a pero samo zaskočí. Nejen efektní, ale i efektivní. Zároveň se nestane, že by vám pero díky slábnoucímu úchytu začalo vypadávat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Srovnání velikosti Touch HD. Rozměry dosahují limitu pro pohodlné nošení v kapse kalhot • 3,5 mm jack

Svými rozměry přerůstá Touch HD svého diamantového bratříčka výrazně zejména v šířce a výšce. 115 milimetrů na výšku a 63 na šířku z části vykupuje velmi příjemná tloušťka pouhých 12 milimetrů, ten pravý odpustek však získává až nadprůměrně rozměrný displej. Skutečně, poslední době dominující displeje s úhlopříčkou 2,8 palce nebyly nic pro uživatele s horším zrakem. Miniaturizace má své meze, HTC na to přišlo a konečně uspokojí i druhou skupinu zájemců.

Témata článku: HTC, Recenze, Smartphony, HD, Apple iPhone 4GB, HTC Touch, HTC Touch 3G, HTC Touch Diamond, HTC Touch HD, LG Prada 3.0, Motorola Rokr E8, Samsung Omnia, Silný procesor, Konkurenční čipset, Netradiční rozlišení, Kompaktní verze, Délka platnosti, Výrazné rozšíření, Bezdrátová síť, Stejné rozvržení, Dominující displej, Beeline, Levá hrana, Příjemná tloušťka, Internetový terminál


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin