HTC U24 Pro se pokouší o nemožné. Legendární značku chce vrátit zpět i díky notifikační diodě a 3,5mm jacku

  • HTC uvedlo nový smartphone, který po letech vypadá zajímavě
  • Dostal zakřivený OLED displej, odolnost IP67 i teleobjektiv
  • Do výbavy se protlačila i notifikační dioda, 3,5mm jack a microSD

HTC stále vyrábí smartphony, jenže až dosud to byly telefony, které ničím nezaujaly. Vypadaly tuctově, měly průměrné specifikace, a tak vlastně ani neměly pořádně co nabídnout. Nový HTC U24 Pro je tak, na poměry současného HTC, doslova zjevením. Telefon se zvýšenou odolností, hliníkovým tělem, OLED displejem a umělou inteligencí chce ke značce opět přilákat ty uživatele, kteří pamatují časy největší slávy HTC. 

Klepněte pro větší obrázek
HTC U24 Pro se bude nabízet v černé a modré barevné variantě

Novinka je vyrobena z hliníku, který na zádech doplňuje plastový kryt. Na přední straně na něj navazuje 6,8" zakřivený 120Hz OLED displej s rozlišením 2 436 × 1 080 Pix, jehož součástí je i optická čtečka otisků prstů. Telefon splňuje zvýšenou odolnost IP67, na zádech se nachází hned tři fotoaparáty. Na hlavní 50Mpx snímač s optickou stabilizací (F1.88) navazuje 8Mpx širokáč (F2.2) a 50Mpx teleobjektiv s dvojnásobným optickým přiblížením. Selfie umístěná v průstřelu displeje má identické rozlišení a světelnost 2.45. Za zmínku stojí i to, že dokáže automaticky zaostřovat.

HTC jde proti současnému trendu, a tak na telefonu zachoval 3,5mm jack, a dokonce na přední stranu dostal kdysi velmi populární dvoubarevnou notifikační diodu. přes USB-C dobijete telefon až 60 Watty přes kabel, resp. 15 Watty bezdrátově. Samotná baterie má kapacitu 4 600 mAh. Výkon zajišťuje Snapdragon 7 Gen 3 doplněný 12GB operační pamětí a 256GB úložištěm, které si ještě rozšíříte microSD kartami. V Evropě se bude telefon nabízet za 564 EUR, což dělá zhruba 14 tisíc korun. A to je cena trochu vyšší, než bychom při pohledu na specifikace očekávali.

Představení HTC U24 Pro:

Novinka od HTC však i přesto vypadá jako zajímavý telefon, který dává vzpomenout na doby, kdy byl 3,5mm jack, podpora microSD karet nebo notifikační dioda v telefonu naprostou samozřejmostí. Datum startu zahájení prodejů zatím neznáme.

Zdroj: HTC

Diskuze (27) Další článek: Používání telefonů před spaním neovlivní kvalitu spánku. Zásadní je však to, co nám „zůstane v hlavě“

Témata článku: HTC, , , , , , , , , , , , Telefon, Legendární značka, Dostal, Jack, Evropa, Dioda, OLED displej, Displej, Teleobjektiv