HTC Wildfire C: levný Android ICS přijde v létě

HTC počátkem léta uvede na trh nový, cenově dostupný smartphone. Jeho majitelé se budou moci zakousnout do Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich.
HTC Wildfire C: levný Android ICS přijde v létě

Jméno společnosti HTC je v posledních dnech a týdnech zmiňováno především s novou řadou One. Ten nejlepší z této rodinky, čtyřjádrový HTC One X jsme již měli možnost vyzkoušet i my v redakci a sesbírané dojmy si můžete přečíst v naší recenzi. Mobilní trh však není jen o těch nejlepších telefonech, je také o modelech, které zájemce lákají svou cenou a k tomu poměrně slušným hardwarem. K takovým zástupcům u tchajwanské společnosti vždy patřily modely, které nesly v názvu slovo Wildfire. Zdá se, že tato tradice bude pokračovat i nadále, protože dle dostupných informací se na trh chystá telefon s kódovým označením HTC Golf, prodávat by se měl pod obchodním názvem HTC Wildfire C.

Redakci pocketnow.com se podařilo získat první obrázek nového, cenově dostupného HTC. Z této fotky lze poznat, že se designéři inspirovali převážně od již zmiňované řady HTC One. Oblé tvary, velmi podobně vyvedený reproduktor. Skoro to vypadá, jako bychom se dívali na zmenšený HTC One X. HTC Wildfire C se ale bude ovládat skrze displej o skromnější velikosti 3,5 palce a jeho rozlišení bude 480 × 320 pixelů. Nad displejem by měly být umístěny obvyklé senzory (přiblížení, světla).

Ice Cream Sandwich a Sense

Také by neměla chybět přední kamerka pro videohovory, ta však na obrázku není patrná, tudíž si na její oficiální potvrzení budeme muset ještě počkat. Zvládat by pak měla i funkci odemykání telefonu rozpoznáním obličeje, protože telefon by se měl dodávat s nejnovějším Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich, který bude tradičně zabalen do nadstavby HTC Sense 4.

Klepněte pro větší obrázek 
Pravděpodobná podoba nového HTC Wildfire C (foto: pocketnow.com)

Výbava telefonu odpovídá jeho cenovému zařazení. O výkon se bude starat jednojádrový procesor s taktem 1 GHz a k dispozici bude RAM paměť s velikostí 512 MB. Vnitřní úložiště poté bude mít nevelkou kapacitu 4 GB, ale potěší možnost jejího rozšíření o paměťovou microSD kartu. Navíc, díky spolupráci HTC a Dropboxu, bude mít uživatel po dva roky dalších 25 GB na webovém uložišti. O fotoaparátu ještě není známo téměř nic, jeho rozlišení by však mělo být mezi 3 až 5 Mpx. S telefonem se připojíte samozřejmě také k bezdrátové síti pomocí vestavěného adaptéru Wi-Fi (b/g/n). Nebude chybět ani podpora Bluetooth 3.0.

Protože se jedná zatím stále o telefon, který nebyl světu oficiálně představen, máme o něm jen tyto kusé informace. Můžeme však očekávat, že k jeho představení a odtajnění zbylých specifikací dojde v nejbližších týdnech. Na trh by se pak měl HTC Wildfire C dostat koncem druhého kvartálu tohoto roku, tedy někdy počátkem léta. Cena by neměla přesáhnout 6 tisíc korun.

Diskuze (14) Další článek: Na tablet Android, nebo iOS? [Černobíle]

Témata článku: HTC, Android, HTC One, HTC One (E8), HTC One (M8), HTC One X, HTC One X+, HTC Wildfire, #Android, Levný android, Cenové zařazení


Určitě si přečtěte