Huawei a HTC o telefonech s Windows Phone 8

Firmy Nokia, Huawei a HTC poodhalily své plány s platformou Windows Phone 8. Prvních zařízení se dočkáme na sklonku letošního roku.
Huawei a HTC o telefonech s Windows Phone 8

Den po oznámení aktualizovaného systému Windows Phone 8 se objevily první informace o příchodu telefonů, jež by měly nový OS využívat. Hlavní partner Microsoftu, Nokia, přímo na konferenci uvedla nové aplikace pro Lumie, avšak o nové generaci telefonů řeč nebyla. Na oznámení si budeme zřejmě muset počkat až na zářijový Nokia World. Naopak dva z dalších partnerů, Huawei a HTC, poskytli své tiskové zprávy veřejnosti již ve čtvrtek.

Čínský Huawei se ve spojitosti s Windows Phone objevuje vůbec poprvé, dosud totiž žádný telefon se systémem od Microsoftu na trh neuvedl. Dle vyjádření vydané tiskové zprávy se to koncem letošního roku změní. Právě tehdy totiž bude představen první telefon Huawei se systémem Windows Phone 8. Pro zákazníky je to jistě skvělá zpráva. Tahle čínská společnost je totiž známa výrobou kvalitních telefonů za přijatelnou cenu. Za všechny můžeme zmínit čtyřjádrový Huawei Ascend Quad nebo dlouhou dobu nejtenčí smartphone Huawei Ascend P1 S. Ty však běží na konkurenčním Androidu.

Klepněte pro větší obrázek 

Zato HTC není ve výrobě telefonů s Windows Phone žádným nováčkem. Dva jejich kousky, HTC Titan a HTC Radar, má ještě mnoho z vás jistě v kapse. Oba, dříve než kdokoliv jiný na trhu, nabídly podporu internetového sdílení a získali si tak mnoho sympatizantů. Nyní, po deseti letech a čtyřiceti milionech prodaných kusů, jež běžely na různých verzích systému od Microsoftu, bude tato spolupráci i nadále pokračovat. HTC se domnívá, že počínající sílu celého ekosystému nelze přehlížet a naopak je nutné nabídnout tento systém i na svých zařízeních. Na první telefony HTC s Windows Phone 8 se tak můžeme těšit „později v tomto roce“.

Klepněte pro větší obrázek 

Poslední ze čtyř oznámených partnerů je mobilní jednička, Samsung. Ten zatím ohledně své budoucnosti s Windows Phone 8 mlčí. Jakmile se dozvíme nějaké informace, budete vás informovat.

Diskuze (22) Další článek: O2 Volání bez hranic: z EU levněji než doma. Už dnes

Témata článku: HTC, Huawei, Windows, HTC Radar, HTC Titan, Huawei Ascend P1, Huawei Ascend P1 S, Mobilní jednička, Phone, Windows!, Konkurenční android, Wind, Telefon, Kvalitní telefon, Win, #Huawei


Určitě si přečtěte

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

** Pokud chcete to nej, chcete Galaxy S21 Ultra ** Špičkový foťák doplňují dva teleobjektivy a 100× Space Zoom ** Překvapivým bonusem je dotykové pero S Pen

Martin Chroust | 95

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9