Huawei a novinky z IFA: Emotion UI a levné Androidy

Většina podzimních novinek Huawei se začne prodávat v říjnu. S cenami budou Číňané hodně agresivní a samozřejmostí bude Android 4.0.

Čínský výrobce Huawei uspořádal na veletrhu IFA skromnější tiskovou konferenci, na které představil porfolio telefonů pro druhou část roku 2012, udělal jasno ve své firemní struktuře a také nás seznámil s novou grafickou nadstavbou, kterou bude od teď používat u všech svých smartphonů s Androidem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
V prostředí Emotion UI najdete všechny aplikace rovnou na pohotovostní ploše s widgety

Do nynějška jsme na telefonech Huawei vídali pouze mírně modifikovaný čistý Android, u některých modelů dokonce výrobce sáhnul po řešení třetí strany, například launcher SPB Shell 3D. Nové modely budou ale používat vlastní uživatelské rozhraní nazvané Emotion UI. To je podle Huawei založeno na jednoduchosti použití a širokých možnostech nastavení ze strany uživatele. Na výběr bude několik různě graficky zpracovaných launcherů, uživatel však může zvolit i čistý Android.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Emotion UI nabíde několik launcherů včetně čistého Androidu a vyzváněcí profily

Zajímavostí na Emotion UI je faktická absence hlavní nabídky. Všechny ikony aplikací jsou totiž dostupné přímo z pohotovostní plochy, která se zároveň stává výchozím menu prostředí. Podobné řešení jsme už viděli například u Meizu M9, které se však tímto krokem chtělo více přiblížit iPhonu, respektive prostředí iOS. Nativní a užitečnou součástí Emotion UI je pak ještě aplikace pro volbu vyzváněcích profilů.

Nové modely přijdou v říjnu

Z podzimního portfolia zařízení už velkou část produktů známe, viděli jsme je totiž na veletrhu v Barceloně. Huawei bohužel doposud některá zařízení dosud nebylo schopno distribuovat na trh. Například čtyřjádrový tablet MediaPad 10 FHD s vlastním čipsetovým řešením Huawei. Do prodeje by se tento tablet s desetipalcovým displejem a jemným rozlišením 1 920 × 1 200 bodů měl definitivně dostat v říjnu. Pokud výrobce dodrží udávanou cenu kolem deseti tisíc korun, bude to zajímavá koupě v poměru ceny a výkonu. Proti v únoru slibovaným specifikacím ale tablet přijde o polovinu kapacity operační paměti, která tak bude mít hodnotu 1 GB. K vidění byl i menší sedmipalcový tablet MediaPad 7 Lite.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Huawei Ascend G330 by měl být jedním z nelevnějších dvoujádrových Androidů

Vlajkovou lodí mezi smartphony se stane čtyřjádrový Android Huawei Ascend D1 Quad XL. Také tento model známe z Barcelony, i když jen v provedení s menší baterií. Verze XL nabídne článek o kapacitě 2 600 mAh. Dostupný bude opět v říjnu za cenu do 13 tisíc korun. V polovině prázdnin jsme poprvé slyšeli o novém modelu střední třídy Ascend G330. Smartphone vychází z oblíbeného modelu Ascend G300, nabídne ale dvoujádrový procesor a rovnou z výroby Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Na trhu by se měl objevit během října a cena bude atakovat hranici pěti tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Huawei Ascend Y201 nahradí v portfoliu lowendových smartphonů úspěšný model Sonic

Naprostými novinkami veletrhu IFA byly smartphony Huawei Ascend G600 a Y201 Pro. První model se 4,5palcovým displejem a dvoujádrovým procesorem o frekvenci 1,2 GHz míří mezi vyšší třídu. Prodávat se začne v říjnu za osm tisíc korun. Druhá novinka i přes slovíčko Pro v názvu neobsahuje mechanickou klávesnici. Jde o klasický levný dotykáč, který za cenu kolem tří tisíc korun nabídne svému majiteli 3,5palcový displej a Android 4.0. Do prodeje se jako většina čínských novinek dostane v říjnu.

Diskuze (3) Další článek: Mobile Internet Forum: dostaňte se k jádru mobilního internetu

Témata článku: Huawei, Android, Tablety, Smartphony, Huawei Ascend D1, Huawei Ascend G300, Huawei Ascend G600, Huawei Mediapad 10 FHD, Huawei Mediapad 10 FHD 8GB 3G, Huawei Mediapad 10 Link, Meizu M9, Zajímavá koupě, Emotion UI, #Huawei, Nov, Emotion, #Android, Novinky, EMO


Určitě si přečtěte