Střední třída telefonů s Androidem se rozrůstá o nový model čínského výrobce Huawei. Zopakuje úspěch staršího sourozence G300?
V létě se Huawei Ascend G300 postaral o malé pozdvižení. Za čtyři tisíce nabídl čtyřpalcový displej s ne zcela běžným rozlišením této kategorie a dalo se na něj i dívat bez nutnosti návštěvy oftalmologa. Hardwarově stačil na všechny běžné úkony a kvalitou fotek porážel i mnohem dražší soupeře. Pokud už se u něj objevil nějaký ten drobný neduh, pohled na cenovku jej okamžitě smetl ze stolu.

Huawei Ascend G600 v provedení s bílými a černými zády na oficiálních snímcích
Náročnějším uživatelům, kteří jsou ochotní investovat skoro dvojnásobek, by mohl alespoň papírově přijít zajímavý další model ze stejné stáje, tentokrát s označením Ascend G600. Opět sází na velký displej (v rámci dané cenové kategorie), vyvážené hardwarové parametry a rozumnou cenu. Ne vše je ale naživo tak dobré jako na papíře.
Klíčové vlastnosti:
- velký kvalitní displej
- notifikační dioda
- slot na paměťovou kartu
Hlavní nedostatky:
- pomalý a hlasitý fotoaparát
- vrzající konstrukce
- vyšší hmotnost
|
 | rozměry a hmotnost: 134 × 68 × 10,5 mm, 110 g displej: 4,5", kapacitní IPS LCD, 540 × 960, 245 PPI sítě: GSM, 3G konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi none, Bluetooth null, GPS paměť: 4 GB, microSDHC (32 GB), baterie: 1 930 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon S4 Play (2× Cortex-A5, 1 GHz, 45nm) operační systém: Google Android 4 (Ice Cream Sandwich) fotoaparát: 8MPx, video (640 × 480), autofocus, blesk |
cena: už se neprodává |
Velká těžká placka
Konstrukce a s ní související design Ascendu jsou poměrně konzervativní, jedná se (zjednodušeně řečeno) o kvádr s více či méně zaoblenými rohy a hranami, žádné sofistikovanější křivky zde nehledejte. Na zcela rovnou čelní stranu navazuje po obvodu asi milimetrový šedý lem kolem celého těla, vše za ním už je plastová vanička krytu baterie. Její boky jsou zkosené směrem k čelní straně, pokud jste tedy zvyklí držet telefon v jedné ruce a ovládat jej druhou, ke stisku tlačítek na boku telefonu je potřeba prsty držící ruky o něco víc telefon obejmout, abyste na tlačítka dosáhli.

Provedení přední strany není nijak výjimečné, dává vzpomenout na půldruhého roku starý Samsung Galaxy S II
Hlavní vypínač se přestěhoval na levou stranu nad ovladače hlasitosti, kde je lépe po ruce. Ve stejné výšce na opačné straně najdeme microUSB konektor, jehož umístění už tak praktické není, při uchopení telefonu v nabíječce kabel zavazí. Tlačítka najdete po hmatu během chviličky, jejich odezvě také nelze nic vytknout. Na horní stranu zbyl už jenom konektor sluchátek (standardní 3,5mm jack), spodní strana zůstala kromě mikrofonu nevyužita.

Zadní strana už nabídne specifičtější podívanou, zejména díky dvěma reproduktorům prostorového zvuku DTS
Na zádech telefonu upoutá čočka fotoaparátu se zvýšeným okrajem (přesto je mírně zapuštěná), vedle ní se pak schovává dvoudiodový blesk a vespod dvojice mřížek kryjící stereo reproduktory. Po sejmutí krytu se odhalí útroby přístroje, tedy baterie, slot pro SIM kartu klasické velikosti a také místo pro paměťovou microSD kartu.

Ascend G600 patří mezi průměrně tlusté mobily
Ascend G600 se vyrábí ve dvou barvách, černé a bílé. Zatímco tmavá varianta má (alespoň podle fotek) matné provedení zad s jemnou vroubkovanou texturou, u světlé verze počítejte s lesklým provedením. Nejenže na něm zůstávají otisky, je i náchylnější na poškrábání. I přes decentní zacházení se na krytu objevilo několik vlasových škrábanců, jejichž počet bude jistě narůstat. Ascend G 600 si v tomto směru může podat ruku s vlajkovou lodí Samsungu, modelem S III, který je na tom úplně stejně.

Zadní strana s fotoaparátem a reproduktory v detailu
U krytu baterie ještě chvíli zůstaneme. Po jeho zacvaknutí sice sedí na svém místě, lícuje se zbytkem těla, nezvládne to však úplně potichu. Při téměř libovolném promačkání, nejvíce pak při silnějším stisku na bocích, se z telefonu ozývá povrzávání a skřípění, jak plastový kryt pracuje. Tento akustický projev sice není nijak hlasitý, pokud jej ale slyšíte skoro při každém uchopení telefonu do ruky, dokáže uživatele pěkně otrávit.

Po zadní kryt se vkládá paměťová karta a SIM karta
Při prvním rychlém vyhledání základních parametrů na internetu překvapila u Ascendu poměrně nízká hmotnost 110 gramů, která však neodpovídala subjektivnímu vjemu, telefon se zdál být mnohem těžším. Výrobce ve specifikaci na svých stránkách tento údaj taktně vynechal (nebo dobře ukryl), proto přišlo na řadu převážení. Domácí váha ukázala údaj 147 gramů včetně SIM a paměťovky. V kontextu většího těla to není žádná katastrofa, pokud však počítáte s prvním údajem, můžete být po vybalení z krabice nemile překvapeni.

V balení nechybí kromě samotného telefonu ani nabíječka s kabelem
Vlastní balení neukrývá žádné překvapení, kromě telefonu, baterie a několika manuálů zde najdete USB kabel, nabíječku (s USB konektorem, bez kabelu) a obyčejné plastové pecky. Paměťová karta není životní nutností, raději ale počítejte s jejím nákupem, pokud ještě žádnou nemáte, protože paměťové úložné prostory telefonu jsou spíše skromné.