Huawei Ascend P6: manekýn na každý den [recenze]

Aktuálně nejtenčí prodávaný smartphone u nás. Kovové tělo, osobitý design a šik barevná provedení. To je Huawei Ascend P6.

Společnost Huawei se netají ambicemi dostat se do světové první trojky výrobců mobilů. Dopomoci k této metě jí má model Huawei Ascend P6. Nejedná se přímo o nástupce nejlépe vybaveného modelu Ascend D2, přesto Huawei nový Ascend P6 jako vlajkovou loď prezentuje. Novinka si k zákazníkům bude razit vlastní cestu založenou na stylu a designu. Huawei Ascend P6 je jeden z mála současných stylových smartphonů, který se ovšem nemusí stydět ani za svou výbavu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Huawei Ascend P6 na tiskových snímcích výrobce

Klíčové vlastnosti:

 • kvalitní IPS+ displej
 • plynulé prostředí
 • použité materiály
 • celkový design, tloušťka
 • vícebarevná dioda
 • podpora microSD
 • možnost profilů a motivů
 • plnohodnotný kancelářský balík
 • nadprůměrné fotografie
 • gumový obal dodávaný v balení

Hlavní nedostatky:

 • chybí NFC anténa
 • opožděné čidlo regulace jasu
 • kov na zádech se snadno poškrábe
 • zvuk z hlasitého reproduktoru se udusí při položení na stůl
 • fotoaparátu chybí autofokus při natáčení videa
 • stabilizace obrazu kazí natáčené video

Huawei Ascend P6
rozměry a hmotnost: 133 × 66 × 6,2 mm, 120 g
displej: 4,7", kapacitní IPS+ LCD, 720 × 1 280, 312 PPI
sítě: GSM, 3G
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3, GPS
paměť: 8 GB, microSDHC (32 GB), RAM: 2 GB, baterie: 2 000 mAh
procesor: Hisilicon K3V2E (4× Cortex-A9, 2 GHz, 40nm)
operační systém: Google Android 4.2 (Jelly Bean)
fotoaparát: 8MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk
31 %
vybavenost
cena: už se neprodává

Manekýn už od krabičky

Přesně takový dojem se Ascend P6 snaží vzbudit prodejním balením. Plochá bílá krabička, ve které bychom smartphone ani nečekali, z níž se za hnědé látkové poutko vysouvá bokem ven vnitřní část, si zřejmě jako samotný smartphone dává záležet na svojí tloušťce. Uvnitř najdeme v prvním patře telefon, po odklopení potom ne v pytlíčcích, ale v samostatných krabičkách další příslušenství. Tedy nabíjecí adaptér do zásuvky spolu s datovým kabelem v jedné, pecková sluchátka s kulatým kabelem, konektorem do pravého úhlu a ovládacím panelem v druhé, a konečně gumový bumper dokonale padnoucí na tělo přístroje ve třetí krabičce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
V luxusním balení s látkovým poutkem je jako bonus gumový bumper. U bílé varianty, kterou jsme měli na nafocení ale chyběl

U námi testované černé varianty přístroje byl gumový bumper v barvě přístroje, tedy černý, sluchátka a zbylé příslušenství už bylo bílé. Lépe sladěná je v tomto případě bílá varianta, kterou jsme pro vás nafotili. Ascend P6 se kromě černé a bílé vyrábí i v růžové barvě, která cílí jednoznačně na ženy. Už při představení telefonu výrobce uvedl širokou škálu efektního příslušenství, díky kterému se půjde s Ascendem P6 barevně vyřádit.

iPhone s logem Huawei?

Vyhnout se designovému srovnání s iPhonem prostě nelze. Nám v redakci to ani tak nepřijde, protože vůči stále stejnému designu telefonů od Applu už máme provozní slepotu, ale laik, který se o telefony běžně tolik nezajímá, u Ascendu P6 může vidět podobné prvky. Zejména výrazné kovové plochy a ostré rohy, takto prostě skoro žádný jiný mobil na trhu nevypadá. Huawei Ascend P6 samozřejmě není stejný jako iPhone, ale buďte si jisti, že okolí ho tak (hlavně z dálky) bude vnímat. To nakonec nemusí být nutně na škodu, Apple je za design obvykle chválen.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Elegantní bílá varianta se opravdu povedla

Ascend P6 je další z rodiny monobloků, tzn. telefonů, které nerozeberete na víc kusů. S váhou 120 gramů a především rozměry 132 × 65 × 6,18 mm se jedná o nejtenčí aktuálně prodávanou žiletku na našem trhu. Celou čelní stranu až na drobný pruh dole zaujímá 4,7" displej krytý odolným sklem Gorilla Glass. Nad displejem samozřejmě nechybí telefonní sluchátko, přední kamerka a dvojice senzorů okolního jasu a přiblížení. Pochvalu zaslouží vícebarevná notifikační dioda. Pod displejem bychom marně hledali ovládací tlačítka, ta jsou u Ascendu P6 zobrazena přímo na displeji. Nastěhovalo se sem ale logo výrobce. Vzhledem k častějšímu umístění loga nad displejem a symetrickým tvarům přední strany se vám může ze začátku stávat, že vezmete telefon do ruky „vzhůru nohama”.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zadní strana Ascendu P6 je vyrobena z kovu, u bílé a růžové je překryta plastovou vrstvou

Až na spodní stranu obepíná boky přístroje stříbrný kovový rámeček z kartáčovaného kovu. Začneme-li od levého boku, najdeme zcela vespod sluchátkový konektor (chválíme proto za přiložená sluchátka s pravoúhlým konektorem), který je efektně chráně krytkou s hrotem, sloužícím pro vysunutí šuplíčků na druhém boku přístroje. Špendlík bohužel není k telefonu nijak připevněn, takže posloucháte-li často hudbu do sluchátek, bude nejlepší ho rovnou nechat doma. Nad konektorem pro sluchátka je v boku přístroje vyleptáno sériové označení, které je však vditelné jen pod určitým úhlem. Další značení, jako číslo IMEI, naleznete na nálepkách v balení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Boky přístroje jsou ze stříbrného broušeného kovu, jen v horní části s drobným plastovým předělem

Na horní hraně se uprostřed nachází sekundární mikrofon a vpravo od něj potom microUSB konektor. Jeho umístění na horní hraně není zcela praktické, což zjistíte například po usazení do držáku v autě s potřebou telefon dobíjet ze zapalovače. Chápeme ale, že u takto tenkého telefonu se zkrátka s místem musí šetřit a často inženýři nemají na výběr. Na pravém boku se nachází zamykací/vypínací tlačítko, dvojkolébka hlasitosti a dvojice šuplíčků na microSD kartu a na microSIM kartu, k jejichž vysunutí slouží již zmiňovaný špendlíček. Označení slotů chybí, takže je nejdřív budete muset oba prozkoumat. Spodní hrana je jediným výrazným plastovým prvkem na těle přístroje a nachází se v ní primární, hovorový mikrofon.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Spodní brada vypadá jako nasazovací, ale není. Je to jediný výraznější plastový díl na celém těle 

Na zadní straně najdeme především plát kartáčovaného hliníku, který kryje celou zadní část. V levém horním rohu je usazena čočka 8 Mpx fotoaparátu spolu s LED diodou o kousek níže a uprostřed najdeme druhé logo Huawei, tentokrát i s charakteristickým „vějířem”. Úplně dole je potom kov perforován do podoby výdechu hlasitého reproduktoru. Ten bohužel extra velkou hlasitostí neoplývá a díky plochým zádům se při položení na rovnou podložku snadno udusí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
V detailu: modul fotoaparátu, hlasitý reproduktor a hrot vetknutý do sluchátkového konektoru

V útrobách potom najdeme baterii o kapacitě rovných 2 000 mAh. NFC anténa telefonu chybí a její implementace by nejspíš vzhledem k velkému podílu kovových ploch byla komplikovaná. Závěrem ke konstrukci několik postřehů. Kovová záda se poměrně lehce a viditelně poškrábou. Přidávané gumové pouzdro proto není samoúčelné, ale zase kdo by chtěl elegantní kovový design narušovat gumovým obalem? Z tohoto hlediska je proti poškrábání odolnější bílá a růžová varianta. Kovový rámeček po obvodu už naštěstí náchylný na škrábance náchylný není.

Opět kvalitní IPS

Jak jsme naznačili na začátku, Ascend P6 se nesnaží být vrcholem moderní techniky a tomu odpovídá i použitý zobrazovač. Ne, že by se někde šetřilo, IPS+ HD displej oplývá věrnými barvami a skvělými pozorovacími úhly. Nižší je pouze rozlišení, které na úhlopříčce 4,7" činí 720 × 1 280 obrazových bodů s jemností 312 ppi. Rozdíl oproti FullHD stejně bez lupy nepoznáte, takže se nejedná o žádné mínus. Stejně jako u nejvyššího Ascendu D2 i zde můžete regulovat teplotu barevného podání displeje dle vašich preferencí. A bohužel i zde je senzor okolního jasu trochu zpomalený a k regulaci po změně intenzity okolního světla nedochází okamžitě. Příjemným bonusem je však možnost ovládat displej v rukavicích. Tuto volbu je ale nutné zapnout v nastavení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ascend P6 nabízí volbu několika způsobů odemykání přístroje

Témata článku: Huawei, Android, Smartphony, Recenze, Alcatel One Touch Idol, Alcatel One Touch Idol Ultra, Apple iPhone 4GB, HTC One, HTC One (E8), HTC One (M8), HTC One mini, HTC One mini 2, Huawei Ascend D2, Huawei Ascend G510, Huawei Ascend G700, Huawei Ascend Mate, Huawei Ascend P6, Huawei Ascend W1, Huawei Ascend Y300, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S4 Active, Samsung Galaxy S4 mini, Telefony s Androidem na Heureka.cz