Huawei jednala s Babišem, zítra se kvůli kauze sejde Bezpečnostní rada státu

V pondělí označil NÚKIB společnost Huawei za bezpečnostní hrozbu. V úterý Huawei vyzvala úřad, aby předložil důkazy. Ale na pozadí probíhala jednání, která dnes vyústila v setkání nejvyšších evropských zástupců Huawei s premiérem Andrejem Babišem.

Zástupci Huawei vyjádřili znepokojení nad současnou situací, která má přímý dopad na jméno a hospodaření firmy. Dokonce zazněla možnost, že by se Huawei bránila formou arbitráže. Česká republika je první země v Evropě, která vydala podobné prohlášení. Už dříve zazněly obavy z Británie, tam však nešlo o stanovisko státu, ale firmy, mobilního operátora.

Babiš upozornil, že varování vydal Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, nikoliv vláda a kvůli situaci svolal Bezpečnostní rada státu, které se zúčastní i zástupci NÚKIB a BIS. Jednání začíná v pátek 21. prosince v 7 hodin ráno, poté bychom se měli dočkat tiskové zprávy.

Diskuze (70) Další článek: Nedají si oddych ani na Štědrý den. Nové Xiaomi Play bude k dostání v 11 barvách

Témata článku: Huawei, , , , , , Přímý dopad, BRS, První země, Kauza, Česká republika, Bezpečnostní rada státu, Velká Británie, Hospodaření, Bezpečnostní hrozba, Bezpečnostní rada, Národní úřad, Informační bezpečnost, Současná situace, Kybernetická bezpečnost, Stanovisko, Tisková zpráva, Evropa, Zástupce