Huawei má druhou generaci AI platformy. Aplikace budou rychlejší a chytřejší

Huawei v uplynulých dnech představilo na evropské konferenci Eco Connect novou generaci mobilní platformy pro umělou inteligenci označovanou jako HiAI 2.0. Platforma je vstupní branou pro vývojáře, jejichž aplikace budou zaměřené na zpracování náročných dat pomocí algoritmů umělé inteligence. Poprvé Huawei uvolnilo své API vývojářům letos v dubnu, tehdy ještě pro předchozí generaci HiAI 1.0. Díky tomu se Huawei nemusí při vývoji aplikací pro AI spoléhat pouze na vlastní vývojáře.

Klepněte pro větší obrázek

HiAI 2.0 přinese ještě lepší výpočetní sílu, bohatší rozhraní API a podporu širší škály zařízení. Tvorba AI aplikací má být mnohem snazší. Nová platforma HiAI nabízí vývojářům lepší přístup k funkcím čipsetů, zařízením a cloudovým službám společnosti Huawei. Zahrnuje služby HiAI Foundation, HiAI Engine a HiAI Service, které vzájemně spolupracují.

HiAI poskytuje přístup k funkcím čipsetové sady, kterými jsou například podpora několika frameworků, anebo vysoká výpočetní kapacita. Platforma využívá možnosti čipsetu Kirin 980 k dosažení dvojnásobné rychlosti rozpoznávání obrazu v porovnání s jeho předchůdcem – až 4 500 obrázků za minutu. První praktickou implementaci HiAI 2.0 můžeme nalézt ve smartphonech nově prodávané řady Mate 20.

Klepněte pro větší obrázek

V současnosti zahrnuje ekosystém Huawei HiAI více než 1000 aktivních partnerů, 450 000 vývojářů a pomáhá víc než 300 milionům uživatelům na celém světě. V rámci programu provozuje společnost Huawei 13 výzkumných center a dvě Open Labs po celém světě. Tyto laboratoře mají úlohu odrazového můstku pro úspěšné vývojáře, kteří díky nim mohou představit své projekty na globální úrovni.

Diskuze (1) Další článek: Headset pro virtuální realitu v barvách F1: Limitovaná edice HTC Vive Pro McLaren

Témata článku: Huawei, Aplikace, Kirin, Umělá inteligence, Mobilní platformy, AI, Pro vývojáře, Dvojnásobná rychlost, Vývojář, Odrazový můstek, Uplynulý den, Inteligence, Cloudová služba, Čipset, Vstupní brána, Generace, Mobilní platforma, Plát, Široká škála, Druhá generace, Celý svět, API, Platforma, Dobrý přístup, Předchozí generace


Určitě si přečtěte

Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče