Huawei Mate 30 Pro uniká na dalších snímcích. Známe i některé parametry výbavy

Termín představení novinek řady Huawei Mate 30 už známe. Postupně ovšem uniká také čím dál víc detailů ohledně podoby a výbavy chystaných smartphonů. Naposled přispěl ke spekulacím únik známého twitterového účtu @OnLeaks ve spolupráci s portálem Pricebaba. Údajný Huawei Mate 30 Pro se zde ukazuje na renderech ze všech možných úhlů.

Zásadním poznávacím znamením je čtyřnásobný fotoaparát ohraničený kruhovým modulem. Nad povrch zařízení bude nepatrně vystupovat a vizuálně jej doplní kruhový prstenec. Snímače ve fotoaparátu by měly přinést rozlišení 40 + 40 + 8 Mpx, poslední kamera má být typu ToF (Time of Flight). Hovoří se o variabilní cloně f1.4/f1.6, o širokoúhlém objektivu a o teleobjektivu s 5× optickým zoomem.

Za pozornost stojí tzv. „vodopádový“ 6,6palcový OLED displej, který má zakřivené sklo k okrajům tak, že připomíná přepadávající vodu přes okraj skály. Jak moc by bylo takové řešení přínosné a praktické, můžeme zatím jen hádat. Čtečka najde své místo v panelu a z boční hrany zmizí mechanická tlačítka pro ovládání hlasitosti. Nahradí je senzor v blízkosti vypínacího tlačítka.

V tuto chvíli už je jisté, že smartphony řady Mate 30 bude pohánět nový procesor Kirin 990. Paměťových verzí mát být hned několik, maximální úložiště bude pravděpodobně 512 GB. Baterie nabídne kapacitu 4 500 mAh a bude fungovat rychlé kabelové (55 W) i bezdrátové (25 W) dobíjení. 3,5mm jack neočekávejte. Největší nejistota zatím panuje ohledně toho, zda se Huawei podaří pro nové telefony získat potřebné licence na provozování služeb Googlu.

Diskuze (5) Další článek: Samsung KX: jihokorejci v Londýně otevřeli showroom na 2 km čtverečních!

Témata článku: Huawei, , , , , , , , , Pro +, Tlačítko, PriceBaba, Okraj, Parametr, Tim of flight, OnLeaks, Huawei Mate, Tof (Time-of - - flight, ESA, Flight, Výbava