Huawei Mate 40 5G se zřejmě opozdí. Říjnový start prodejů není na pořadu dne

Huawei Mate 40 5G se zřejmě opozdí. Říjnový start prodejů není na pořadu dne

Huawei měl původně řadu smartphonů Mate 40 představit letos v září či říjnu, jak je u čínského výrobce dobrým zvykem, podle zpráv Asie to však není na pořadu dne. Huawei podle zdroje nařídil dodavatelům komponent zastavit produkci, a současné omezil dodávky dílů pro nadcházející čtvrtletí. Čínský výrobce údajně vyhodnocuje situaci kvůli nedávnému zpřísnění banu ze strany americké administrativy, která de-facto znemožnila firmě TSMC (která Huawei dodává 95% všech čipsetů Kirin) jakékoliv další dodávky.

Huawei se sice na poslední chvíli čipsety předzásobil, ovšem sklady nebudou plné věčně. A protože Huawei nemá jistotu dodávek čipsetů, podle posledních zpráv se rozhodl řadu topmodelů Mate 40 odložit. Na pultech obchodů je tak pravděpodobně objevíme s několikaměsíčním zpožděním, zřejmě až v listopadu nebo prosinci. A samozřejmě bez Google služeb, které budou nahrazeny balíčkem HMS.

V dubnu sice Huawei podle agentury CounterPoint Research vůbec poprvé přeskočil Samsung v market sharu o dvě procenta, takže jihokorejce vystřídal na první pozici, za celý rok však značka zřejmě vykáže výrazný propad v prodejích. Analytici očekávají pokles o minimálně 20 procent! Nejhorší krizový scénář hovoří o třetinovém propadu. Z loňských 270 milionů prodaných telefonů by se tak letos prodeje Huawei dostaly „jen“ na metu 180 milionů kusů.

Zdroj Nikkei

Váš názor Další článek: Prostředí EMUI 10.1 dostane desítka zařízení Huawei. Usnadní propojení s počítačem

Témata článku: Huawei, Smartphony, Kauza Huawei, GMS, Spekulace, HMS, HiSilicon, Kirin, Mate, TSMC, Start prodejů, Prodej, Dodávka, Google služba, Čipset, Čínský výrobce, Pořad dne, Asie, Counterpoint Research, Nikkei, Pořad


Určitě si přečtěte