Huawei Mate 9: duální foťák Leica, ultrarychlé dobíjení a zakřivená verze Porsche Design

  • Huawei Mate 9 je nový špičkový phablet s duálním foťákem Leica
  • Prémiová edice Porsche Design se zakřiveným displejem a dvojnásobnou cenou
  • Huawei vylepšuje svoji nadstavbu EMUI a přidává prvky strojového učení

Huawei dnes na tiskové konferenci v Mnichově představilo nový špičkový smartphone Huawei Mate 9. Přesněji jde o dvojici modelů, z nichž jeden navazuje na loňský Mate 8 a druhý přináší modifikovanou podobu se zakřiveným displejem. Na této variantě Huawei spolupracovalo se známým designovým studiem Porsche Design.

Klepněte pro větší obrázek
Huawei Mate 9

Základní model přináší plochý 5,9palcový FullHD displej IPS-NEO. Zakřivená verze Huawei Mate 9 Porsche Design nabídne kompaktnější velikost s 5,5palcovým 2K AMOLED displejem. Kromě velikosti se obě varianty liší ještě umístěním čtečky otisků – u plochého Mate 9 ji najdeme tradičně na zádech pod fotoaparátem, zakřivený Mate 9 Porsche Design ji má vpředu pod displejem. Zahnutá verze tak hodně připomíná Samsung Galaxy S7 Edge s tím rozdílem, že záda jsou kovová.

Klepněte pro větší obrázek
Huawei Mate 9 Porsche Design

Další výbavu mají obě mutace až na detaily společnou. O výkon se stará nový čipset HiSilicon Kirin 960 (podrobněji zde). Plochá varianta dostane 4 GB RAM + 64 GB vnitřního úložiště, prémiová zahnutá naláká na 6 GB RAM + 256 GB vnitřního prostoru. Baterie disponuje kapacitou 4 000 mAh a Huawei zároveň představilo technologii rychlého dobíjení SuperCharge, která s originálním 5V/5A adaptérem umožní dobití do plné kapacity za méně než hodinu. Proti přehřátí je baterie chráněna pětistupňovou ochranou na úrovni adaptéru i samotného zařízení.

Klepněte pro větší obrázek
Hybridní slot pojme dvě SIM nebo jednu SIM a jednu paměťovou kartu

Dalším lákadlem smartphonů Huawei Mate 9 je duální fotoaparát certfikovaný německou značkou Leica. Poprvé jej čínská společnost použila u modelů P9/P9 Plus. Inovovaný fotoaparát v Mate 9 přináší vyšší rozlišení u monochromatického fotosenzoru, který nabídne nově 20 megapixelů. Tím by se do snímku mělo dostat o třetinu více světla pro lepší detaily ve zhoršených světelných podmínkách. Fotoaparát nabídne optickou stabilizaci (OIS) a světelnost f/2.2 a podporu natáčení 4K videa. Hybridní autofokus 4v1 umožní laserové, fázové, hloubkové a kontrastní ostření.

Klepněte pro větší obrázek
Duální opticky stabilizovaný fotoaparát Leica

Prostředí smartphonu je postaveno na Androidu 7.0 Nougat. Jde o prověřenou nadstavbu EMUI, která se na Mate 9 dostává do verze 5.0. Vylepšení zahrnují optimalizované ovládání, v rámci kterého lze téměř veškeré akce provést do tří kroků. Zahrnuty jsou algoritmy na eliminaci nechtěných doteků a součástí je i algoritmus strojového učení, díky kterému smartphone lépe pracuje s pamětí a zařízení se tak s časem tolik nezpomaluje. Novými funkcemi jsou např. Huawei Share pro snadnější sdílení obsahu mezi telefony a Privacy Space pro ochranu osobního obsahu na telefonu.

Klepněte pro větší obrázek
Huawei Mate 9 se bude vyrábět celkem v pěti barvách. U nás budou dostupné jen některé

Phablet se může pochlubit kompletní konektivitu, ve které nechybí duální Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac), NFC, Bluetooth 4.2, USB-C a podpora globálních LTE frekvencí včetně evropských. Při využití funkce dualSIM je zajímavostí podpora 3G sítí na sekundární kartě. Do smartphonu se naopak už nedostal infraport nebo bezdrátové dobíjení. Huawei také nezmínil žádný stupeň krytí odolnosti proti vodě. Zařízení podporuje platformu Google Daydream pro virtuální realitu.

Huawei Mate 9 je špičkové zařízení, které si sebevědomý čínský výrobce nechá také náležitě zaplatit. Vedle Huawei P9 Plus půjde o jeho nejdražší smartphone, na českém trhu bude plochá varianta k dispozici v prosinci za 19 990 Kč. Dostupnost zakřivené verze Huawei Mate 9 Porsche Design nebyla pro náš trh zatím potvrzena, ale po přepočtu z evropské ceny je pravděpodobné, že by se cenovka mohla vyšplhat až na 38 tisíc korun.

Diskuze (98) Další článek: Inteligentní asistent v Samsungu Galaxy S8 by se mohl jmenovat „Bixby“

Témata článku: Huawei, , , , , , , , , , , , , Huawei Ascend Mate, Huawei Mate 8, Huawei Mate 9, Huawei P9, Huawei P9 Lite, Huawei P9 Plus, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 64GB, Samsung Galaxy S7 Active, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Galaxy S7 Edge 64GB,