Huawei Nova 4 s průstřelem v displeji se ukazuje. Selfie kamera už nebude potřebovat výřez

Také Huawei se chystá na svých smartphonech používat nové typy displejů. Výřezy v podobě vaniček nebo kapek nejsou moc pěkné a začínají být už taky trochu okoukané. Novým typem displeje by mohl být tzv. „průstřel“ – tedy otvor pro selfie někde uvnitř plochy displeje bez spojení s okrajem.

Ani tohle řešení samozřejmě není ideální a neumožňuje například ke kameře připojit senzory na snímání 3D obrazu a pokročilé odemykání obličejem. Proto se dá očekávat že průstřel budou mít spíše zařízení nižší a střední třídy, kam by mohl patřit také Huawei Nova 4.

Samsung nedávno uvedl flexibilní displej:

Podle informací z twitterového účtu @VenyaGeskin1 má mít Nova 4 bezrámečkový displej s průstřelem, zadní strana má připomínat rozvržením čoček model P20 Pro, ale bez účasti Leica na ladění fotoaparátu. Nic bližšího v tuto chvíli o novince nevíme, Huawei ji ale minimálně pro čínský trh má představit ještě v prosinci.

Prototyp Huawei se stejně řešeným displejem už také krátce ukázali účinkující v pořadu streamovaném čínskou internetovou televizí iQIYi. Celou dobu si ale dávali velký pozor, aby nebyla vidět zadní část telefonu. S největší pravděpodobností jde právě o model Nova 4.

Diskuze (15) Další článek: Aktuální Android 9 Pie dostává čtvrtý smartphone značky Nokia

Témata článku: Huawei, Smartphony, Technologie, Spekulace, Leica, Selfie, Bezrámečkový displej, Průstřel v displeji, Nízká třída, Celá doba, Čínský trh, Průstřel, Výřez, Twitterový účet, Typ displejů, Nový typ, Kamera, Velký pozor, Největší pravděpodobnost, Zadní strana, Prus, Displej, Zadní částJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Futuristický taktický dron V-BAT má za sebou letové testy

Futuristický taktický dron V-BAT má za sebou letové testy

** Společnosti Northrop Grumman a Martin UAV úspěšně završily letové testy vylepšené verze dronu V-BAT ** Ta je odvozená od řady dronů V-BAT s kolmým startem a přistáním ** Tento dron se ve vzduchu udrží až 8 hodin a může nést rozmanitý náklad a příslušenství

Stanislav Mihulka
VojenstvíDrony