Huawei P50 Pro+ bude mít na zádech „šílenost“. Známe obsah dalekohledu...

Vzhled Huawei P50 Pro unikl už začátkem března. Na renderech byl do očí bijící fotomodul. Dva velké propojené kruhy navozovaly pocit, že na zádech najdeme foťáky tvaru dalekohledu. Nové rendery Huawei P50 Pro+ potvrdily design zadní části, ale také nahlíží pod pokličku. Čekejte zatím největší mobilní designovou „šílenost“, topmodel od Huawei dostane pět zadních fotoaparátů!

Podle zdroje bude v jednom kruhu objektiv s periskopickým zoomem spolu s malou kamerkou, ve druhém kruhu jsou tři další objektivy, ToF kamerka a laserové ostření. Uprostřed mezi oběma kruhy najdeme ještě přisvětlovací diodu. Jinými slovy, záda Huawei P50 Pro+ s jiným smartphonem nezaměníte, nic šílenějšího na mobilu (snad mimo Nokie 9 PureView) do dnešní doby nenajdete. Jak moc jsou rendery blízko realitě, však nevíme. Je možné, že ukazují jednu z možných podob prototypu. Ve finále se počty a rozmístění foťáků mohou ještě změnit.

Rendery kompletně odhalují i přední stranu telefonu, kde se vyjímá 6,7" OLED Waterfall displej s výrazným zakřivením směrem k bokům a s vycentrovaným průstřelem. Tento panel mělo původně dodávat LG společně se Samsungem, je však zřejmé, že kvůli americkým sankcím z dohody sešlo. Huawei měl svou novou řadu topmodelů představit už v březnu, jenže musel datum premiéry kvůli nedostatku součástek, zejména čipsetů Kirin 9000, posunout. V současné době se hovoří nejdříve o květnové premiéře, navíc se šušká, že by při výrobě čipsetů 5nm EVU procesem mohl podat pomocnou ruku Samsung...

A budeme zvědavi i na to, jak se Huawei popasuje s operačním systémem. V řadě P50 má být totiž vůbec poprvé použit Harmony OS, který je už několik let ve vývoji. A je na čase zjistit, jak si systém od Huawei povede při přímém srovnání s Androidem. A i od toho se bude odvíjet budoucnost mobilní divize této čínské značky.

Takto vypadá betaverze Harmony OS 2.0 na Huawei P40:

Zdroj: Twitter

Diskuze (25) Další článek: Pozor na podvod! Aplikace je ke stažení zdarma, ale na předplatném může stát desítky tisíc

Témata článku: Huawei, Android, Fotoaparát, Optický zoom, Design, Spekulace, Harmony OS, Premiéra, Fotomobily, Rendery, Průstřel v displeji, Twitter, Periskop, Kirin, Poklička, Harmony, Šílenost, Záda, Kruh, Eva, Pro +, Dalekohled, Telefony s Androidem na Heureka.cz