Huawei P50 Pro neboduje jen s fotoaparáty. Má také nejlepší displej

Huawei P50 Pro je špičkový smartphone našlapaný technologiemi, o to větší škoda je, že jeho dostupnost na globálním trhu bude zřejmě výrazně omezená a i kdyby se prodával například v Evropě, stále nebude podporovat služby Google. Konkurence si tak může oddechnout – po hardwarové stránce by ji totiž nedávno představená novinka Huawei mohla snadno převálcovat.

Už rovnou zároveň s představením telefonu publikoval známý test Dxomark výsledky svého měření kvality fotoaparátu – P50 Pro je aktuálně nejlépe fotografujícím mobilem s celkovým skóre 144 bodů a překonal tak i donedávna kralující Xiaomi Mi 11 Ultra. Tím to ale nekončí. Dxomark kromě hlavního i selfie foťáku (kde je P50 Pro také nejlepší) testuje ještě kvalitu zvuku, baterie a displeje. A v poslední jmenované disciplíně telefon exceluje taktéž.

Klepněte pro větší obrázek
93 bodů v testu displeje Dxomarku znamená pro Huawei P50 Pro aktuálně první místo

Displeje patřily dosud mezi královskou disciplínu Samsungu – jeho Dynamic AMOLED panely u nejvyšších modelů řady Galaxy S a Note byly nepřekonatelné. Huawei se ovšem podařilo i tyto soupeře přeskočit. Jeho 6,6palcový OLED panel s 2K rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí získal v displejové metrice Dxomarku 93 bodů a o dva body tak překonal donedávna nejlepší Galaxy S21 Ultra.

Panel P50 Pro získal vysoké dílčí známky za syté barvy, zobrazování videa, dotykovou odezvu a minimum artefaktů. Neexceloval tolik pouze v disciplíně čitelnosti, která hodnotí parametry zobrazení v souvislosti s jasem. Ve venkovním prostředí nejsou OLED displeje obecně tak dobře čitelné jako u IPS panelů. Malá výtka směřuje také k lehkému žlutozelenému nádechu displeje v přednastaveném režimu zobrazení.

Představovací video Huawei P50 Pro:

Kompletní výsledky testu displeje Huawei P50 Pro od Dxomark naleznete zde.

Diskuze (17) Další článek: Mediatek uvedl dva 6nm čipsety. Dostanou 5G do ještě levnějších telefonů

Témata článku: Huawei, , , , , , , Huawei P50 Pro, Displej, Note, Evropa, Test, ? Displej, Nejlepší displej, Pro +, Panel, F +