Huawei P50 Pro neboduje jen s fotoaparáty. Má také nejlepší displej

Huawei P50 Pro je špičkový smartphone našlapaný technologiemi, o to větší škoda je, že jeho dostupnost na globálním trhu bude zřejmě výrazně omezená a i kdyby se prodával například v Evropě, stále nebude podporovat služby Google. Konkurence si tak může oddechnout – po hardwarové stránce by ji totiž nedávno představená novinka Huawei mohla snadno převálcovat.

Už rovnou zároveň s představením telefonu publikoval známý test Dxomark výsledky svého měření kvality fotoaparátu – P50 Pro je aktuálně nejlépe fotografujícím mobilem s celkovým skóre 144 bodů a překonal tak i donedávna kralující Xiaomi Mi 11 Ultra. Tím to ale nekončí. Dxomark kromě hlavního i selfie foťáku (kde je P50 Pro také nejlepší) testuje ještě kvalitu zvuku, baterie a displeje. A v poslední jmenované disciplíně telefon exceluje taktéž.

Klepněte pro větší obrázek
93 bodů v testu displeje Dxomarku znamená pro Huawei P50 Pro aktuálně první místo

Displeje patřily dosud mezi královskou disciplínu Samsungu – jeho Dynamic AMOLED panely u nejvyšších modelů řady Galaxy S a Note byly nepřekonatelné. Huawei se ovšem podařilo i tyto soupeře přeskočit. Jeho 6,6palcový OLED panel s 2K rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí získal v displejové metrice Dxomarku 93 bodů a o dva body tak překonal donedávna nejlepší Galaxy S21 Ultra.

Panel P50 Pro získal vysoké dílčí známky za syté barvy, zobrazování videa, dotykovou odezvu a minimum artefaktů. Neexceloval tolik pouze v disciplíně čitelnosti, která hodnotí parametry zobrazení v souvislosti s jasem. Ve venkovním prostředí nejsou OLED displeje obecně tak dobře čitelné jako u IPS panelů. Malá výtka směřuje také k lehkému žlutozelenému nádechu displeje v přednastaveném režimu zobrazení.

Představovací video Huawei P50 Pro:

Kompletní výsledky testu displeje Huawei P50 Pro od Dxomark naleznete zde.

Diskuze (17) Další článek: Mediatek uvedl dva 6nm čipsety. Dostanou 5G do ještě levnějších telefonů

Témata článku: Huawei, Technologie, Fotoaparát, DxOMark, Žebříčky, Displeje, Dynamic AMOLED, OLED, Huawei P50 Pro, Panel, Note, Displej, Evropa, Nejlepší displej, TestVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Programování elektroniky: Všehoschopný čip FT232HQ

Programování elektroniky: Všehoschopný čip FT232HQ

** FT232HQ je univerzální čip USB 2.0 ** Může se chovat jako sériová linka, I²C, SPI, GPIO aj. ** Dnes jej oživíme v C na Windows

Jakub Čížek
C++Pojďme programovat elektronikuUSB
Strážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Strážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Noví herní strážci budou pořádně macatým kouskem, který překonává i Flight Simulator.

Michal Maliarov
Marvel's Guardians of the GalaxyHardware