Huawei pomůže se zvětšením paměti telefonu. Nově i u řady P40, ovšem služba zatím funguje jen v Číně

  • Huawei v Číně nabízí výměnu paměťových modulů v telefonu
  • Místo 128GB úložiště vám do telefonu přidá 256GB paměť
  • Služba však zatím funguje pouze v Číně

Huawei musel po uvalení amerických sankcích před třemi lety zcela přepracovat svou mobilní strategii. Jen v loňském roce dodávky telefonů značky Huawei na globální trhy spadly o více než 80 procent, a tak je pro značku i z dlouhodobého hlediska, nejlukrativnější zejména domácí čínský trh. Na něm Huawei nabízí bezprecedentní službu, kterou jsme u jiných značek ještě nikdy neviděli, a to rozšíření paměti telefonu za drobný servisní poplatek.

Cílem je udržet si aktuální uživatele značky, kteří mohou po letech pociťovat nedostatek úložného prostoru. Výrobce jim nabídne upgrade ze 128 na 256 GB paměť, takže nemusí kvůli úložišti kupovat úplně nový telefon. Celý úkon trvá v servisních centrech Huawei maximálně deset dní, a vychází minimálně na 389 yuanů, což dělá zhruba 1 600 Kč s daní. Konkrétní cena za servisní zásah se však liší model od modelu. Huawei dodává, že se výměna týká jen interního úložiště, operační paměť na desce vyměnit nedokáže.

Mezi nově podporovaná zařízení v této službě patří řada P40, které navazuje na starší modely řady Huawei P, Mate a Nova. Před zaslání do servisu musí být telefon ve vizuálně dobré kondici, případný prasklý displej musí být dopředu vyměněn, ať nedojde při vyjmutí základní desky s paměťmi k jeho dalšímu poškození. Huawei na desce vymění starý paměťový modul za nový a mezi oběma čipy se postará o přenos uživatelských dat. Po naběhnutí telefonu tedy nic nepoznáte, jen vám bude v nastavení svítit dvojnásobná kapacita úložiště. Záruka na výměnu paměti je poskytována minimálně na tři měsíce.

Oficiální představení Huawei P40 Pro+:

A tím by se rozhodně mohli inspirovat i další výrobci. Na druhou stranu se jedná o krok, který je výhodný jen pro uživatele. Pokud totiž uživatelům dochází paměť, je pro výrobce nejvýhodnější nabídnout jim zcela nový telefon. A Huawei jde tímto modelem, byť pouze v Číně, hodně proti proudu.

Uvítali byste podobnou možnost upgradu úložiště i u ostatních výrobců či alespoň u Huawei i v Evropě? A proč vlastně upgradujete telefony? Není jedním z důvodů právě malá kapacita úložiště? Podělte se o váš názor v diskusi pod článkem.

Zdroj Huawei

Diskuze (1) Další článek: Skládací telefony táhnou. Prodeje atakují 10 milionů kusů, a to prý teprve začínáme

Témata článku: Huawei, , , , , Huawei P40, Huawei P40 Lite, Huawei P40 Lite E, Huawei P40 Pro, Huawei P40 Pro+, Zvětšení, Telefon, Výměna, Úložiště, Huawei P, Modul, Značka, Evropa, Paměť telefonu, F +