Huawei posouvá hranice mobilní fotografie. Mate 40 Pro+ je nový král žebříčku DXOMARK

Huawei se znovu podařilo ovládnout žebříček nejlépe fotografujících smartphonů a ještě tak zvýšit náskok na zařízení konkurenčních značek. První místo v DXOMARK dosud držel letos na podzim uvedený smartphone Huawei Mate 40 Pro se 136 body. Nyní jej o další tři body předstihl stájový kolega Huawei Mate 40 Pro+. Tento model se v Evropě bohužel zatím neprodává.

Plusová varianta má stejný primární 50Mpx senzor. Širokoúhlý objektiv má kratší ohnisko (14 mm místo 18 mm) a světelnost f2.4 (Mate 40 Pro má f1.8). Místo jednoho teleobjektivu f3.4, 125 mm ale obsahuje rovnou dva: f2.4, 70 mm s trojnásobným optickým přiblížením a f4.4, 240 mm s desetinásobným optickým zoomem. Skládáním snímků a ořezem obrazu z velkých senzorů lze dosáhnout až 20× bezztrátového hybridního nebo 100× softwarového přiblížení.

Hodnocení nejlepších fotomobilů naleznete v galerii tohoto článku

Právě v disciplíně zoomu – jedné ze tří hodnocených subkategorií – si Mate 40 Pro+ přilepšil rovnou o 10 bodů a zlepšil se i v kategorii statické fotografie. Naopak v natáčení videa o fous uhájil dílčí prvenství Mate 40 Pro. Celkově má plusová verze výborné vykreslování detailů, nízký podíl šumu, dobré podání barev, široký dynamický rozsah, rychlé ostření a dobrou stabilizaci videa. Mezi několika málo výhradami je příliš malá hloubka ostrosti a občasné špatné zaostření při focení makrosnímků.

Představovací video smartphonů Huawei Mate 40 Pro a Mate 40 Pro+:

Diskuze (8) Další článek: Další americký ban padl na DJI. Čeká oblíbené drony stejný osud jako smartphony Huawei?

Témata článku: Huawei, , , , , , Senzor, Mást, Evropa, Přiblížení, F +, Pro +, DX +