Huawei použil technologický fígl. Osadil flexibilní displej do klasického tabletu, aby mohl být lehčí a tenčí

Huawei na svém prosincovém eventu v Dubaji vedle inovativních bezdrátových sluchátek FreeClip uvedl také nový prémiový tablet Huawei MatePad Pro 13.2. Zajímavá na něm je i přes velký, více než 13palcový displej jeho celková nízká hmotnost i tloušťka. Výrobce si vypomohl flexibilním displejem, ačkoli konstrukce tabletu je pevná – zařízení není skládací.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nový prémiový tablet Huawei MatePad Pro 13.2 míří na globální trhy i mimo Čínu

Díky tomuto chytrému triku, protože flexibilní displej je v podstatě tenoučká fólie, se i takto velký tablet vešel s hmotností do 580 gramů a kromě místa, kde trochu vyčnívají objektivy fotoaparátu, není tlustší než 5,5 mm. Flexibilní OLED displej má po celém obvodu naprosto minimální rámečky a na jedné širší straně výřez pro kameru, určenou primárně pro videohovory. Rozlišení displeje s méně tradičním poměrem stran 3 : 2 činí 2880 × 1920 a dosahuje maximálního jasu až 1000 nitů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Tablet je opravdu lehký a není problém ho držet v jedné ruce

Stylus M-Pencil a magnetická klávesnice

Tablet pohání procesor Kirin 9000S vlastní výroby Huawei, tablet by tak už teoreticky v „cellular“ verzi mohl podporovat i operátorské 5G sítě, zatím byla v Evropě ale představena pouze Wi-Fi varianta. Na výběr je varianta s pamětí 12 + 256 GB za tisíc eur (cca 24 500 Kč) a nebo vyšší 12 + 512 GB, kde je za cenu 1200 eur (cca 29 500 Kč) v ceně i magnetická Bluetooth klávesnice. Kromě toho je tablet dovybaven také dotykovým perem M-Pencil třetí generace, které obsahuje technologii NearLink pro ještě přesnější a preciznější chování při psaní a kreslení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Pod jednou z delších displejových stran vidíme výřez na selfie kameru a 3D senzor. Tablet běží i v Evropě na systému Harmony OS (verze 4). Přitom u telefonů Huawei stále používá nadstavbu EMUI nad Androidem (AOSP)

Na zádech najdeme duální fotoaparát s rozlišením 13 + 8 Mpx (primární a širokoúhlý), možná větší využití ale bude mít u tabletu 16Mpx kamera na displejové straně, kterou doprovází i 3D ToF senzor pro biometrické zabezpečení – proto si implementace tohoto modulu vyžádala menší výřez displeje.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Součástí příslušenství je magnetická klávesnice sloužící zároveň jako pouzdro a také dotykový stylus M-Pencil

Tablet obsahuje celkem 6 reproduktorů se stereo efektem a pokročilým naladěním označovaným jako Huawei Sound, a také dobíjecí USB-C konektor. Vestavěná baterie má úctyhodnou kapacitu 10 100 mAh a umí se dobíjet kabelově výkonem až 88 W. Nový tablet Huawei MatePad Pro 13.2 i v Evropě běží na vlastním systému HarmonyOS 4.0. O jeho prodeji v Česku zatím nebylo rozhodnuto.

Huawei MatePad Pro 13.2 na produktovém videu výrobce:

Diskuze (18) Další článek: Recenze mobilu Infinix Zero 30 5G. Našlapaný elegán s příznivou cenovkou

Témata článku: Huawei, , , , , , , , Bezdrátová sluchátka, Harmony, Bluetooth klávesnice, Evropa, Displej, Výřez, Flexibilní displej, Česká republika, Dubaj, Huawei Sound, Fígl, Kamera, AOSP,