Huawei připravil speciální hodinky pro běžce. Mají přesnější GPS a na baterii vydrží až dva týdny

Oživeno 27.1.: Jak jsme již v listopadu při Čínské premiéře hodinek predikovali, i tentokrát se nakonec Huawei rozhodl svou sportovní variantu hodinek Huawei Watch GT Runner přinést i do Evropy. Prodávat se na vybraných trzích budou za 299 Euro, tedy v přepočtu 7 300 Kč. Cena je tedy v Evropě mnohem výhodnější, než jsme predikovali podle čínských cen. V České republice zatím dostupné stále nejsou, ale je možné, že se zde objeví podle toho, jak uspějí u našich sousedů v Německu.


Původní článek:

Přestože tomu je jen pár týdnů, co Huawei uvedlo novou řadu hodinek Watch GT 3, nyní přišlo na trh s dalšími hodinkami. Huawei Watch GT Runner se zaměří primárně na běžce. Hodinky patří s průměrem 46mm mezi ty větší, ovšem jsou s necelými 39 gramy velmi lehké. To díky kompozitnímu materiálu a titanové korunce. Samozřejmostí pro běžce je pak silikonový řemínek a základní voděodolnost v rámci 5 ATM.

Hodinky mají tradiční design s 1,43“ kruhovým AMOLED displejem. Tím hlavním pro sportovce však bude halda senzorů. Hodinky podporují pět satelitních systémů včetně GPS pro přesné zjištění polohy, k čemuž dopomáhá vylepšená anténa v těle hodinek. Také mají vylepšený optický senzor srdečního tepu a nechybí ani měření SpO2 pro zjištění saturace kyslíku v krvi. Hodit se běžcům bude také 4GB vnitřní úložiště například pro uložení hudby. Nechybí ani NFC.

Pro sport je zde připravena aplikace, která dokáže měřit až 100 různých druhů aktivity. Tomu odpovídají také ciferníky, na kterých běžec vidí informace o aktivitě, počasí, či běžecký index, který vám pomůže ohodnotit jeho výkon. Vše je synchronizováno přes Bluetooth s aplikací Huawei Health. Hodinky jsou vybaveny také repráčkem a mikrofonem, takže je po připojení k telefonu lze využít i k volání.

Hodinky běží na známém systému HarmonyOS 2 a slibují výdrž až 14 dní na jedno nabití. Huawei Watch GT Runner přijdou na trh nejdříve v Číně, a to v šedé nebo černé variantě, v přepočtu zhruba za 9 300 Kč. Vzhledem ke zkušenostem s dostupností ostatních hodinek lze ale předpokládat, že se časem podívají i do České republiky.

Huawei Watch GT Runner: 

Diskuze (12) Další článek: MediaTek Dimensity 9000 je první 4nm procesor pro mobily. Má několik prvenství a srovnává se s nejlepšími

Témata článku: Huawei, , , , , , , , , , , Pro +, Kompozitní materiál, Přesné zjištění, Watch GT Runner, Běžec, Srdeční tep, Česká republika, Huawei Health,