Huawei připravuje první tablet bez Androidu. Místo něj použije vlastní systém

Huawei chystá nový špičkový tablet, který se má stát přímou konkurencí pro největší iPad Pro. Poprvé v něm Huawei použije vlastní platformu PadOS, což je verze operačního systému Harmony OS upravená k použití na tabletech. Zařízení s názvem Huawei MatePad Pro 2 už prošlo schválením čínského certifikačního úřadu, uvedl portál Mysmartprice.com.

I když se dlouhodobě spekuluje o tom, že by Huawei nemusel mít dostatek vlastních čipsetů Kirin 9000, aby je osadil do jiných zařízení než aktuálně prodávaného smartphonu Mate 40 Pro, má chystaný tablet pracovat právě s tímto procesorem. Tím pádem nabídne tablet i 5G konektivitu a podporovat má rychlé 40W dobíjení.

Na výběr mají být podobně jako u Applu dvě velikosti úhlopříčky displeje, větší se bude blížit 13 palcům. AMOLED panely se 120Hz obnovovací frekvencí má dodat Samsung. Další podrobnosti o chystaném tabletu v tuto chvíli nejsou známy. Nejbližší keynote má Huawei nahlášenu na 22. února 2021, hlavní hvězdou bude ohebný hybrid Mate X2. Tablet MatePad Pro 2 by mohl být další z uváděných novinek.

Diskuze (43) Další článek: Reklamy na Xiaomi Mi 11 nasvítily ikonické budovy včetně mrakodrapu Burdž Chalífa

Témata článku: Huawei, , , , , , Operační systém, Zařízení, Smart Mat, Harmony,