Huawei příští rok uvede skládací telefon. Kusů bude málo, cílem je být první

Zprávy z Jižní Koreje již dříve naznačovaly, že má Huawei v plánu již letos představit své pojetí skládacího smartphonu. Podle aktuálních spekulací se tak má stát až příští rok, ovšem hlavním cílem Huawei zůstává být první. A to před Samsungem, který svůj skládací model, který by měl nést označení Galaxy F, vyvíjí již několik let.

V zákulisí mobilního průmyslu se tak rozvíjí závod o to, „kdo bude první na Měsíci“. Podle zdroje obeznámeného s celou situací, chce Huawei představit skládací zařízení hned zkraje roku 2019. Čínskému výrobci rozhodně nejde o prodejnost, má v plánu uvést na trh jen 20 - 30 tisíc kusů, nebo dokonce ještě méně. Cílem je být první, ukázat technologickou připravenost a upoutat zájem novinářů. Druhotně chce Huawei ukázat, že pouze nekopíruje nápady jiných, jak mu je mnohdy přisuzováno, ale, že také zvládá vyvíjet a inovovat po vlastní ose.

Skládací telefony jsou stále budoucností, byť už dost blízkou:

Jen aby však honba za tím být první nedopadla neslavně jako u ZTE Axon M. Pokud se spekulace potvrdí, mohl by se skládací smartphone Huawei objevit již na lednovém veletrhu CES 2019 v Las Vegas.

Via Phonearena

Diskuze (6) Další článek: Rolls-Royce a Ferrari do každé rodiny. Proč se výrobci smartphonů začínají paktovat s automobilkami

Témata článku: Huawei, Spekulace, CES, Hybridy, Výzkum a vývoj, Las Vegas, Hlavní cíl, Skládací model, Skládací zařízení, Příští rok, Huawei P, Měsíc, Kus, DAC, Telefon, Čínský výrobce, Skládací telefon, Sklad, Mobilní průmysl, Celá situace, Lednový veletrh, Jižní Korea, Cíl, Zdroj obeznámeného, Skládací smartphone