Huawei přivezl novinky, které v Číně už dávno prodává. Smartphony Nova 10, zdravotní hodinky Watch D a tablety

Ani Huawei si nenechal ujít letošní veletrh IFA v Berlíně. Čínská společnost na stánku vystavuje produkty, které už povětšinou byly představeny na domácím čínském trhu v uplynulých měsících. Nejedná se tak o světovou premiéru, ale pouze evropskou. Navíc novinky nebudou uvedeny ve všech zemích Evropy plošně, o nasazení do prodeje si bude rozhodovat každý trh zvlášť.

Klepněte pro větší obrázek
Velká část expozice na stánku Huawei patřila smartphonům řady Nova 10. S nimi se velmi pravděpodobně setkáme i na českém trhu. Uvedení ostatních novinek je s otazníkem

Smartphony

Klasickým podzimním smartphonovým přírůstkem je řada smartphonů Nova, reprezentovaná modely Huawei Nova 10 a Huawei Nova 10 Pro. Telefony mají nápadně zdobný design zádové strany, zejména v oblasti modulu fotoaparátu. Jsou tenké s tloušťkou méně než 7 mm a celkově se jedná spíše o stylovky než nekompromisně vybavená zařízení. Míří tak hlavně na ženy a designově orientované uživatele.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Oba modely se vyrábějí ve čtveřici barev, na evropské trhy se ale patrně podívá pouze stříbrná s matným provedením zad a černá se zády lesklými. Výbava obou modelů je podobná, oba spoléhají na osvědčený procesor Snapdragon 778G, ovšem kvůli americkým sankcím s odebranou 5G konektivitou. Displeje jsou typu OLED s Full HD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí, liší se velikost úhlopříčky 6,7 palce u základního modelu a 6,8 palce u verze Pro.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Stejný je zadní fotoaparát se třemi objektivy (50 + 8 + 2 Mpx). Model Pro je ale lepší na focení selfíček, má duální přední kameru 60 + 8 Mpx, základní model si musí vystačit pouze s jedním 60Mpx senzorem. Odlišná je také kapacita baterie (4 000 mAh vs. 4 500 mAh). Zajímavostí je 100W kabelové dobíjení modelu Pro, nižší sourozenec si musí vystačit se 66 W. Telefony na evropském trhu poběží na Androidu AOSP a nadstavbou EMUI 12, samozřejmě bez podpory Google služeb.

Produktové video řady Huawei Nova 10 od výrobce:

Hodinky

Chytré hodinky Huawei Watch D se spoustou zdravotních funkcí uvedl Huawei v Číně dokonce ještě na konci roku 2021. Cesta do Evropy trvala mimo jiné tak dlouho, protože výrobce čekal na certifikaci některých speciálních funkcí, kterými hodinky oplývají. Kromě klasického srdečního tepu a kyslíku v krvi změří i tělesnou teplotu, natočí EKG a dokonce díky speciálnímu nafukovacímu řemínku dokážou změřit i krevní tlak.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Kromě zdravotních funkcí lze ale chytré hodinky využívat jako jakékoliv jiné. Na 1,64“ AMOLED displeji si můžete nechat zobrazit notifikace, či používat některé z předinstalovaných aplikací. Nechybí ani NFC pro bezkontaktní platby. Watch D nabízí i sportovní aplikace pro trackování více než 70 druhů pohybových aktivit, a to i pomocí integrované GPS. Huawei tvrdí, že na jedno nabití hodinky vydrží až 7 dní, přičemž nabíjení probíhá bezdrátově.

Tablety

Výčet berlínských novinek prezentovaných na veletrhu IFA uzavírá dvojice tabletů Huawei MatePad Pro s velikostí OLED displeje 11 a 12,6 palce. K oběma modelům lze připojit magnetickou klávesnici, zadní kryt formovatelný ve stojánek a pracovat s dotykovým perem M-Pencil. Zajímavé je, že zatímco smartphony Huawei jsou stále „zaseklé“ na nadstavbě EMUI nad opensourcovým Androidem, tablety Huawei i v Evropě běží na vlastním systému Harmony OS, zde ve verzi 3.0.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Diskuze (10) Další článek: Samsung rozšiřuje hranice SmartThings. Už brzy si přes mobil pohlídáte spotřebu elektroniky v domácnosti

Témata článku: Huawei, Android, Chytré hodinky, Smartphony, Tablety, Hodinky, NFC, GPS, Harmony OS, Čína, EKG, Zdraví, IFA, Evropa, Berlín, Novinka, SMA, Google služba, Huawei Watch D, Full HD, Watch D, Veletrh, Model, Tablety na Heureka.cz