Huawei Tag je další sledovací přívěsek. U nás ho zatím nevyužijete, ani pokud máte telefon Huawei

Také Huawei se přidalo do řad výrobců, kteří nabízejí trackovací přívěsek. U čínské značky má název Huawei Tag a firma ho představila zatím jen na domácím trhu společně s novou řadou smartphonů střední třídy Huawei Nova 10. Pokud byste si jej chtěli objednat přímo z Číny, bude vám zatím nejspíš k ničemu.

Klepněte pro větší obrázek
Přívěsek má zaoblený, ale nikoli kruhový tvar

Chytrý přívesek s NFC funguje na podobném principu jako AirTag od Applu nebo SmartTag od Samsungu – využívá síť zařízení v blízkém okolí (v dosahu Bluetooth) a pomocí nich dokáže nahlásit svoji polohu. Zásadním omezením v tuto chvíli je, že přívěšek je zcela navázán na vlastní ekosystém Harmony OS od Huawei.

Všechny v Česku prodávané smartphony Huawei ale na Harmony OS stále ještě neběží – místo toho stále obsahují nadstavbu EMUI nad Androidem, která je sice vizuálně jakousi zjednodušenou verzí Harmony OS, ale pro některé funkcionality je podpora na úrovni vlastního systému klíčová.

Klepněte pro větší obrázek
Přívěsek zatím funguje jen se systémem Harmony OS. Ten evropské smartphony Huawei zatím nepoužívají

Uvidíme, zda Huawei v budoucnu toto řešení zpřístupní i pro EMUI, nebo zda dříve stihne přemigrovat v Evropě prodávané smartphony na Harmony OS. Přívěsek má elegantní tvar připomínající zaoblené trsátko, váží 6 gramů a v pase měří necelých 6 mm. Obsahuje vestavěný repráček, takže jej lze na dálku „prozvonit“ a je odolný proti vodě a prachu (IP67). O provoz se stará standardní knoflíková baterie typu CR3032.

Váš názor Další článek: Netflix se opět vyhne provizím Applu. V aplikaci odkazuje k platbě na vlastním webu

Témata článku: Huawei, , , , , , , , , , , Česká republika, Harmony, Přívěsek, Tag, Evropa,