Huawei vyfoukl prvenství svému příbuznému. Pura 70 Ultra je nejlepší fotomobil současnosti

Žebříček nejlepších fotomobilů sestavovaný francouzským testem Dxomark má po čase nového lídra. Je jím čerstvě představený smartphone Huawei Pura 70 Ultra, který se brzy dočká i svého evropského uvedení. V syntetickém testu zadního fotoaparátu dosáhl skóre 163, čímž o 5 bodů předstihl zástupce své bývalé dceřiné značky – model Honor Magic6 Pro.

Sestava fotoaparátu Huawei Pura 70 Ultra:

  • Primární: 50MP 1″ senzor, variabilní clona f/1.6-4.0, DualPD AF, OIS
  • Širokáč: 40MP, clona f/2.2, QuadPD AF
  • Telefoto: 50MP, clona f/2.1, QuadPD AF, OIS

Prémiový Huawei je nejlepší rovnou ve třech z pěti hlavních měřených disciplín – statické foto, bokeh a zoom. U videa nestačil na Apple iPhone 15 Pro Max, u poslední, ale ne tak klíčové kategorie preview (věrnost náhledu focené scény v aplikaci fotoaparátu) nadále kraluje předloňský Apple iPhone 14 Pro Max.

Klepněte pro větší obrázek

Testeři pochválili vyváženou expozici a dobrý kontrast za všech světelných podmínek, výborné vykreslení a optimálně živé barvy u HDR, rychlé a přesné automatické ostření, přirozený bokeh efekt, dobrou stabilizaci videa a velmi dobrý kompromis mezi texturou a šumem. Výhodou fotomobilu je jeho proměnlivá clona na primárním foťáku, která umožňuje optimalizovat hloubku ostrosti prakticky v každé scéně.

Klepněte pro větší obrázek
Srovnání skóre v jednotlivých dílčích disciplínách mezi Huawei Pura 70 Ultra a Apple iPhone 15 Pro Max

Našlo se i několik míst pro zlepšení. Testeři narazili na lokální šum v některých částech videa, všimli si vytváření duchů na snímcích pohybujících se objektů, a to i za jasného světla, a také občasných nepřirozených textur při slabším osvětlení a v nočních snímcích. Také u snímků z teleobjektivu se občas vyskystlo nepřirozené vykreslování. Jako celek ale fotomobil chválí za jeho univerzálnost, udělili zlatou plaketu za nejlepší fotoaparát a momentálně je Huawei Pura 70 Ultra na čele žebříčku nejlepších fotomobilů.

Diskuze (18) Další článek: Hrad se zbavil telefonů Huawei, které zaměstnanci dostali zdarma za Zemanovy éry

Témata článku: Huawei, , , , , , Clona, Pur