Huawei Watch 3 jsou luxusní hodinky s HarmonyOS. Změří i tělesnou teplotu

Jedním z prvních produktů Huawei běžícím na nově představené univerzální platformě HarmonyOS jsou chytré hodinky Huawei Watch 3. Přichází v základní 46mm verzi a vylepšené (a také o něco větší) 48mm Pro verzi s prémiovými materiály a prodlouženou výdrží. Dostupnost byla oznámena zatím pouze pro čínský trh, kde se začnou prodávat v nejbližších dnech.

Ačkoli má Huawei relativně hodně modelů hodinek, ty opravdu chytré, podporující instalaci aplikací třetích stran, vydalo naposled před čtyřmi lety. V roce 2017 to byly hodinky Huawei Watch 2 na platformě Android Wear. Proto také ve značení následuje jako logický pokračovatel číslovka „3“. V tomto kontextu jsou aktuálně prodávané hodinky řady Watch GT považovány spíše za chytrý sport tester, i když už i do nich se v omezené míře aplikace instalovat dají.

Hodinky sází opět na osvědčený kruhový tvar ciferníku. Tělo je vyrobeno z nerezové oceli, u verze Pro je to kombinace titanu a keramiky. Mají odolnost 5 ATM. Kruhový dotykový AMOLED displej má úhlopříčku 1,43 palce a přepočtené rozlišení 466 × 466 bodů. Pro verze má displej krytý safírovým sklem. Hodinky obsahují 2 GB operační paměti a 16GB vnitřní úložiště.

Nezávislé na mobilu

Po stránce konektivity nechybí Wi-Fi, LTE konektivita prostřednictvím eSIM, NFC, Bluetooth 5.2 a GPS/Galileo. Hodinky se dobíjí bezdrátově a jejich výdrž hodně záleží na způsobu použití. V typickém scénáři stanovém Huawei se střední hodnota výdrže pohybuje 3 až 4 dny u základní verze a 5 až 7 dní u verze Pro.

Hodinky běží na systému HarmonyOS, k jeho ovládání slouží otočná a stisknutelná korunka k procházení položek a jejich výběr, a také jedno samostatné tlačítko. Vestavěný reproduktor, mikrofon a integrovaná eSIM s naklonovaným telefonním číslem umožňuje vyřizování hovorů nezávisle na spárovaném mobilu. Tato funkce ale záleží na podpoře ze strany operátorů.

Klepněte pro větší obrázek

Watch 3 i Watch 3 Pro jsou bohaté na nejrůznější senzory, kromě klasického akcelerometru, gyroskopu, barometru a geomagnetického senzoru obsahují i snímač srdečního tepu, senzor okysličení krve a tepelný senzor pro měření tělesné teploty. Hodinky dokážou také změřit hladinu cukru v krvi. Na výběr je více než 100 různých sportů pro monitorování pohybových aktivit.

Huawei Watch 3 a Watch 3 Pro jsou k dispozici ve třech edicích Active, Classic a Elite lišících se barvou těla (černé nebo stříbrné) a provedením řemínku (černý plastový, hnědý kožený, nerezový/titanový článkový). Podle toho se také budou lišit ceny, které byly zatím stanoveny pouze pro čínský trh. Začínat budou v přepočtu na 8 500 Kč (bez daně).

Představení hodinek Huawei Watch 3:

Diskuze (8) Další článek: Ultratenké sklo pro všechny skládačky. Samsung jej brzy nabídne třeba Googlu

Témata článku: Huawei, , , , , , , , , , , Aplikace, Senzor, Android Wear, Watch GT, HarmonyOS, GPS + Galileo, Active, Watch, Huawei Watch, Luxusní, Verze, Tělesná teplota,