Huawei Watch 4 Pro. Titanové tělo, sférické sklo, vylepšené prostředí a podpora eSIM

Vedle smartphonů představil Huawei na akci v Mnichově tentokrát rovnou ve světové premiéře novou řadu hodinek Huawei Watch 4. Ta v hodinkovém portfoliu stojí výš než řada Watch GT, vyšší model už je pouze potápěčský Huawei Watch Ultimate (více o něm jsme psali zde).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Huawei Watch 4 Pro jsou přírůstkem do už tak košatého portfolia chytrých hodinek čínského výrobce

Nově představená řada zahrnuje dva modely, vzájemně se lišící velikostí a také některými funkcemi a použitými materiály. Společnou mají ale například konektivitu eSIM, kdy hodinky mohou být zcela nezávislé na smartphonu, a také vylepšenou verzi prostředí Harmony OS 3.1 s přehlednějším menu a přepracovanými widgety, které teď působí graficky konzistentněji.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Hodinky patří mezi větší. Patrné je vypouklé sklíčko displeje

Huawei Watch 4 Pro jsou větší z obou modelů, mají kruhový ciferník o šířce 48 mm a LTPO AMOLED displej o průměru 1,5 palce. Zajímavostí je lehce vypouklé sférické safírové krycí sklo displeje. To má mít pozitivní vliv na lepší čitelnost položek na displeji, čemuž bylo přizpůsobeno graficky i prostředí, např. v rolovacím seznamu je prostřední položka vždy zvětšená, jako by byla pod lupou. Esteticky jde ale trochu o nezvyk, klasické rovné sklíčko přece jen vypadá lépe.

Dlouhá výdrž a vysoká cena

Existují dvě edice modelu Watch 4 Pro, jedna s titanovým článkovým řemínkem, druhá s hnědým koženým páskem. Titanové pouzdro mají obě edice společné. Naproti tomu model Watch 4 (bez „Pro“ v názvu) je o něco menší se šířkou ciferníku 46 mm a přijde v jediné „sportovní“ edici s pouzdrem z nerezové oceli a černým fluoroelastomerovým řemínkem. Tyto hodinky mají také o něco jemnější tvary a můžeme je z obou novinek považovat víc za „dámské“.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Prostředí Harmony OS 3.1 je přehlednější pro listování, widgety jsou graficky jednotnější

Jak už bylo řečeno, oba modely podporují eSIM, GPS a také mnoho zdravotních funkcí. Vestavěné senzory umožní monitorovat srdeční tep, okysličení krve, kvalitu spánku, míru stresu a změřit EKG včetně ztuhlosti tepen. Oba modely budou vynikat prodlouženou výdrží na jedno nabití, menší Watch 4 až dva týdny, větší Watch 4 Pro až tři týdny při extra úsporném typu používání hodinek. Hovory přes eSIM, zapnutá GPS nebo aktivovaný Always on režim displeje budou samozřejmě vybíjet baterii rychleji.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Huawei Watch 4 Pro v edici s koženým řemínkem

Hodinky řady Huawei Watch 4 byly představeny ve světové premiéře a do prodeje jim to ještě nějakou dobu potrvá. V Evropě se počítá se zahájením prodeje na konci června. Dostupnost na českém trhu nebyla v tuto chvíli potvrzena. Cena hodinek bude poměrně vysoká, pro nejvyšší edici Watch 4 Pro s titanovým řemínkem byla stanovena v přepočtu na 17 tisíc korun, levnější edice s koženým řemínkem na 13 tisíc a menší model Watch 4 na 11 tisíc korun.

Diskuze (17) Další článek: iPady se přiblíží MacBookům. Dorazily na ně aplikace Final Cut Pro a Logic Pro, budete ale potřebovat předplatné

Témata článku: Huawei, , , , , , , , Displej, Řemínek, Model, Edice, Watch, Huawei Watch Ultimate, Podpora eSIM, Watch GT, Mnichov, Sklo, Huawei Watch, Evropa, Always,