Huawei Watch Fit 2 přidaly na eleganci a jdou přímo proti Apple Watch

Huawei uvádí v těchto dnech na český trh novou generaci chytrých hodinek Huawei Watch Fit 2. Hodinky s obdélníkovým ciferníkem tvoří u Huawei nyní už samostatnou řadu a navazují na předchozí model Watch Fit, resp. jeho inovovanou verzi Watch Fit New. Výrobce zapracoval na designu a nyní nabízí rovnou dvě edice – Active za 3 500 Kč a Classic za 4 000 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Obdélníkové hodinky jsou odpovědí na populární Apple Watch, kterých se mezi chytrými hodinkami prodává nejvíc. Vedle toho ale Huawei nadále vyvíjí vlajkovou řadu kruhových hodinek Watch a odvozenou Watch GT, kde má zase mnoho konkurentů jiných značek, než je Apple.


Nejoblíbenější chytré hodinky:

Madvell Pulsar Madvell Pulsar
nabízí 1 obchod za ceny od 1 799 Kč
Porovnat ceny
Apple Watch Series 8 45mm Apple Watch Series 8 45mm
nabízí 82 obchodů za ceny od 9 885 Kč
Porovnat ceny
Apple Watch SE (2022) 40mm Apple Watch SE (2022) 40mm
nabízí 41 obchodů za ceny od 6 303 Kč
Porovnat ceny
Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm SM-R920 Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm SM-R920
nabízí 90 obchodů za ceny od 6 790 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené chytré hodinky


Výhodou obdélníkové řady Fit je jejich nižší cena – proti Apple Watch poloviční. Vzájemně nesrovnatelný je operační systém. Zatímco watchOS Applu je plnohodnotná chytrá hodinková platforma, použitý Harmony OS u Huawei je spíše uzavřenější s velmi malým výběrem rozšiřujících aplikací.

Huawei Watch Fit 2 spoléhají na dotykový AMOLED displej s úhlopříčkou 1,74 palce. Plocha displeje se meziročně zvětšila skoro o pětinu, rozlišení je zcela dostačujících 336 × 480 bodů. Ciferník podporuje funkci Always On pro setrvalé zobrazování času a dalších potřebných údajů. Na výběr je mnoho virtuálních ciferníků a na nich nastavitelných widgetů.

Nově umí i telefonovat

Další z vylepšení spočívá v uzpůsobení hodinek k vyřizování hovorů. Díky vestavěnému mikrofonu i reproduktoru už nevidíte na hodinkách pouze informaci o příchozím hovoru, ale můžete si ho (v dosahu spárovaného smartphonu) z hodinek i přímo vyřídit. Systém podporuje i několik rychlých odpovědí na přijaté zprávy a importování kontaktů. Hodinky lze spárovat s telefony s operačním systémem Android i iOS.

Aby hodinky dostály svému názvu „Fit“, jsou vybaveny sadou očekávaných senzorů měřících frekvenci srdečního tepu, stres či okysličení krve. Součástí je i GPS. K dispozici je funkce animovaného fitness trenéra, který je dostupný až pro sedm tréninkových módů a projde s uživatelem trénink přehledně od začátku až do konce. K tomu je připraveno 97 tréninkových módů pro různé sporty a aktivity.

Huawei Watch Fit 2 na produktovém videu výrobce:

Hodinky mají při běžné zátěži vydržet na jedno nabití až 10 dní, při aktivním používání týden. Dobíjí se na magnetické kolébce. Z existujících tří edic Active, Classic a Elegant přichází na český trh pouze první dvě jmenované – Active s plastovým tělem v černé a zlaté barvě (Midnight Black se silikonovým náramkem v černé, resp. Sakura Pink v růžové barvě), a Classic v jediné variantě Moon White se zlatým hliníkovým tělem a bílým koženým páskem. Nejvyšší edice Elegant s nerezovými milánskými řemínky není určena pro náš trh.

Diskuze (8) Další článek: Smartphone za předplatné? Fairphone nastínil zajímavý model, v praxi je ale těžko udržitelný

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Huawei, Android, Chytré hodinky, iOS, Nákup a ceny, Hodinky, GPS, Apple Watch, Harmony OS, Smartwatch, Always On, Ciferník, Huawei Watch Fit, Moon White, Midnight Black, Watch Fit, Active, Watch GT, Edice, Elegant, Telefony s Androidem na Heureka.cz