Huawei Watch GT 3. Odlehčená verze chytrých hodinek s až dvoutýdenní výdrží

Huawei představil zároveň se smartphonem Nova 9 také novou generaci chytrých hodinek. Dvojice modelů nazvaná shodně Huawei Watch GT 3 se liší velikostí a designem. Jde o odlehčenou alternativu k již prodávaným hodinkám Watch 3. Proti nim nemají GT 3 titanové dýnko a schází jim mobilní konektivita prostřednictvím eSIM. I nové hodinky ale běží na systému Harmony OS.

Klepněte pro větší obrázek
Pro Huawei Watch GT 3 je na výběr několik řemínků z různých materiálů (silikon, titan, kůže, síťovaný nerez) – podle toho se edice nazývají Active, Classic, Elegant a Elite

Hodinky mají kruhový nerezový ciferník o průměru 46 mm u pánské a 42 mm u dámské verze hodinek. Liší se i průměr displejové plochy (1,43 vs. 1,32 palce), přepočtené rozlišení AMOLED displeje je ale u obou modelů stejné 466 × 466 bodů. Tloušťka hodinek činí u většího modelu 11 mm a u subtilnějších 10,2 mm. Dýnko je plastové.

Změří i tělesnou teplotu

Hodinky běží na operačním systému Harmony OS. K ovládání vedle pohybů po dotykovém displeji slouží i rotační korunka s potvrzovací polohou a také tlačítko pro rychlé zpřístupnění sportovních režimů. Na výběr jich je více než 100 včetně plavání – hodinky splňují odolnost 5 ATM. Vestavěné senzory snímají srdeční tep, okysličení krve, tělesnou teplotu a spánkové cykly.

S hodinkami lze také vyřídit hovor, ale pouze na telefonu spárovaném přes Bluetooth. Autonomní eSIM model GT 3 nepodporuje. Nechybí ovšem vestavěná GPS a paměťové úložiště, které nabídne 4 GB prostoru. Hodinky se dobíjejí bezdrátově pomocí tvarované podložky. Baterie má na jedno nabití vydržet až týden u menších a dva týdny u větších pánských hodinek.

Diskuze (104) Další článek: Pro studenty je chytrý telefon samozřejmostí. Bezpečnost dat už tolik ne

Témata článku: Huawei, Chytré hodinky, Video, Wearables, Hodinky, Harmony OS, Výdrž, Smartwatch, Preview, Elegant, Odlehčená verze, Model, Active, Huawei Watch GT, Watch, Tělesná teplota, Chytré hodinky na Heureka.cz