Huawei Watch GT2 Pro: Titan, keramika, safír a pár nových triků

Nové chytré hodinky Huawei Watch GT2 Pro už názvem říkají, že navazují na loňský model GT2 a posouvají koncept o kus dál. Tělo je teď titanové, má jiný tvar a zaujme jemně broušenými korunkami. Loňské nevzhledné plastové dýnko (bylo vidět i z boku) nahradila efektní keramika. Na krycím skle rozdíl nepoznáme okem, ale podle informací výrobce jde o safír, což znamená vyšší tvrdost, lepší ochranu před škrábanci. A nakonec je tu kůže, která nahrazuje loňskou (gumou podlepenou) koženku.

Nový je pulzní oxymetr pro měření SpO2 a nabíjecí technologie. Zatímco loňský „nabíjecí puk“ měl dva kovové kontakty a když jste ho ztratili, měli jste problém, letošní nabíječka využívá bezdrátovou technologii Qi. Tzn. o fous snazší manipulaci (nemusíte se starat o orientaci puk vs. hodinky), ale hlavně můžete nabíjet libovolnou bezdrátovou podložkou pro telefony. Funguje to i s reverzním nabíjením, kterým jsou vybavené některé špičkové modely od Huawei, Samsungu a Xiaomi. Stačí v mobilu aktivovat příslušnou funkci, položit hodinky na záda telefonu a už nabíjíte.

Vyvíjí se i software. Přibyla halda nových ciferníků a u některých můžete zvolit, co se bude zobrazovat v jednotlivých widgetech. Tyhle novinky dostala s posledním updatem i loňská rodina hodinek Huawei/Honor. Co má pouze letošní GT 2 Pro, je vzdálená spoušť fotoaparátu v připojeném telefonu.

Vyplatí se příplatek?

Jinak pro Huawei Watch GT2 Pro platí, že mají přehledné a jednoduché uživatelské prostředí, do kterého však nedostanete nové aplikace. Notifikace z mobilu chodí s neotřesitelnou spolehlivostí a bez prodlevy, ale stále se na ně nedá reagovat, prostě si jen přečtete, co se děje, pak už musíte do mobilu. Sportovcům bude vadit, že se záznamy o aktivitách nedají synchronizovat se žádnou ze zavedených platforem alá Endomondo a Strava.

Skvělý je AMOLED displej, má nádherné barvy a dostatečný jas, který přetlačí i intenzivní letní slunce. Výdrž kolem dvou týdnů také zaslouží pochvalu, asi na polovinu jej zkrátí neustále zobrazený čas, tedy tzv. always on display.

A nakonec cena. Loňské GT 2 se stále prodávají za nějakých 4 800 Kč, novinka přijde na 7 999 Kč. Sami zvažte, zda za nový design, hodnotnější materiály, SpO2 a bezdrátové nabíjení chcete připlácet více než tři tisíce…

Diskuze (39) Další článek: VYZKOUŠENO: Honor Choice Earbuds – bezdrátové špunty za tisícovku hudební zážitek nezkazí

Témata článku: Huawei, Chytré hodinky, Technologie, Video, Týden mobilně, Hodinky, Strava, Keramika, Polochytré hodinky, Safír, Nový trik, Endomondo, Trik, Orient, MobilVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Recenze venkovní IP kamery TP-Link Tapo C310. Odolá nepřízni a vidí i ve tmě

Recenze venkovní IP kamery TP-Link Tapo C310. Odolá nepřízni a vidí i ve tmě

Kamery Tapo jsou zajímavé svou cenou, funkcionalitou, ale i jednoduchostí. Stejně je tomu i u modelu, který je určený pro provoz ve venkovním prostředí, aby vám mohl ohlídat třeba dům či chatu.

Antonín Trčálek
KameraBezpečnost
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android