Huawei získal důležitý certifikát. EKG v jeho chytrých hodinkách bude uznáno jako zdravotní měření

Huawei se podařilo získat evropskou certifikaci CE pro své chytré hodinky Watch GT 3 Pro. Díky aplikaci Huawei ECG s hodinkami půjde provádět měření EKG a výsledky elektrokardiogramu srdce budou moci být uznány jako lékařské měření.

Klepněte pro větší obrázek
Hodinky Huawei Watch GT 3 Pro mají zabudované EKG. To bude nyní v Evropě uznáno jako měření certifikovaným zdravotnickým zařízením

S certifikací CE získala tato hodinková aplikace od Huawei kvalifikaci pro přístup na trh 33 evropských zemí. Dalším modelem čínské značky, který dokáže měřit EKG, jsou Huawei Watch D, které navíc umí změřit i krevní tlak. Jejich dostupnost pro český trh ale zatím nebyla stanovena.

Natočené EKG za 30 sekund

Modul EKG snímače u hodinek Watch GT 3 Pro dokáže zachytit analýzu sinusového rytmu a fibrilaci síní uživatele v reálném čase. Kromě mnoha dalších zdravotních problémů může tato funkce pomoci uživatelům identifikovat nepravidelné srdeční rytmy.

Klepněte pro větší obrázek
Huawei Watch GT 3 Pro jsou nejvyšší model chytrých hodinek Huawei prodávaný na českém trhu

Proces měření je jednoduchý – na dobu 30 sekund přiložíte ukazovák druhé ruky na elektrodu, která je v bočním tlačítku hodinek, a po dokončení měření se výsledek objeví na displeji hodinek. Senzor PPG pro měření okysličení krve dokáže navíc provádět screening arteriosklerózy (onemocnění známé jako kornatění tepen).

Huawei Watch GT3 Pro 46mm Huawei Watch GT3 Pro 46mm
nabízí 47 obchodů za ceny od 5 859 Kč
Srovnat ceny na Živě

Sběr signálu pro elektrokardiogram je na hodinkách Huawei kombinací technologie monitoru srdečního tepu a tzv. PVD povlakování – otěruvzdorné vrstvy na zakřiveném neokrystalickém dýnku hodinek. Osm fotoelektrických senzorů v prstencové formaci dokáže zachytit vylepšené signály a odfiltrovat rušení.

Představení hodinek Huawei Watch GT 3 Pro:

Váš názor Další článek: Studie dopadla úspěšně. Pomocí fotoaparátu a diody si brzy mimo srdečního tepu změříte i kyslík v krvi

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Huawei, , , , , , , Zdravotnické zařízení, Evropa, Huawei Watch D, Huawei Watch GT, Watch GT,